Loading color scheme

Covidem pokroucený víkend ve znamení naděje. Dorost chce výš, muži se touží chytit stébla

Hned pětice dačických družstev se o předposledním listopadovém víkendu představí na florbalových palubovkách. S ohledem na rapidně se zvyšující čísla nakažených navíc dost možná půjde o poslední hrací víkend na nějakou dobu. A tak je třeba se s ním poprat i s vidinou toho, že jsou naše družstva kvůli karanténám značně oslabená. Mladší žáci se sotva sešli, přípravka doma sotva poskládá sestavu.

Začínali ve druhém koši. Teď mají možnost se do něj vrátit. Svěřenci Miloše Procházky, florbaloví dačičtí dorostenci, se konečně vyšvihli k lepším výkonům, s nimiž přišly i první výsledky. A tak vyhlíží naději na postup o patro výš. „Samozřejmě jsme si vědomi toho, že se můžeme posunout o patro výš. Na druhou stranu to ale pro nás není prioritou. Jasným a primárním cílem sezony je aplikace tréninkových prvků do hry, což platí i tentokrát. Když to vyjde, budeme rádi, protože bychom si zahráli proti ještě kvalitnějším soupeřům. Vědu z toho ale dělat nebudeme,“ uvedl před třebíčským dvojbojem trenér dorostu.

Klíčová bitva čeká také na dačické „áčko“. Muži se chtějí konečně vzpamatovat z mizérie, která na ně v průběhu podzimu padla. A kde jinde než na půdě poslední Florbalové akademie České Budějovice. „Chtěl bych zdůraznit jednu věc. V žádném případě se nesmí stát, že bychom soupeře, který zatím nezískal ani bod, jakkoli podcenili. K utkání přistupujeme s plnou vážností a jedeme ho prostě vyhrát. Nechceme si ani nic jiného připustit. Cítím z týmu správné odhodlání a pozitivní atmosféru. Věřím, že se nám to podaří a odrazíme se k lepším zítřkům,“ komentoval trenér David Černý.

Krom elitních družstev si zahrají také mladší žáci. Ti odjedou ve velmi okleštěné sestavě, navíc doplněni děvčaty. Řady jim pokosila kovidová karanténa. Totéž platí o pořádající přípravce, za niž z dvaceti členů bude moct nastoupit jen šestice odvážných. Zbytek doma doufá, že nebude mít pozitivní test. Posledním do party jsou žákyně. Ty se jedou do Pelhřimova učit a nabírat další zkušenosti ve své premiérové sezoně.