Loading color scheme

Krizi „áčka“ prohloubila Kaplice, střeleckou formu prokázalo „béčko“. Bojovala i mládež

Takovou mizérii v Dačicích dlouho nepamatují. Po hodně výživných letech „plejapových“ přišla omlazovací kúra. Následně pandemie covidu-19. A teď? Elitní tým se trápí. Z šesti duelů vyhrál jen jeden. A patří k tomu nejhoršímu, co divize C nabízí. Mnohem lépe vstoupila do soutěže mužská rezerva. Ta si s chutí zastřílela a urvala tři body v Novém Městě na Moravě. Zahráli si i junioři a starší žáci.

Psal se rok 2014. Vrcholem sociálních sítí byl Facebook, chytré telefony s neomezným datovým připojením k internetu ještě zdaleka neměl každý. Pandemie se zdála být jako slovo z minulosti, které se už nebude opakovat. A Dačice hrály 2. ligu mužů, tehdejší předchůdkyni divize. Měly štěstí, vznikala nová národní liga, a tak ani poslední tým tabulky nesestupoval o patrno níž.

Střih. Rok 2018. Černého svěřenci získali v celkovém součtu o bod víc než třetí Litomyšl. A poprvé v historii si zahráli o další celostátní postup. Na ambiciozní ostravskou Letku to sice nestačilo, i tak to však byla senzace. Ta se o rok později potvrdila, jen postupovou stopku vystavily Hranice. A dál? Slovy klasika… Dál nic. Ústup ze slávy spojený s kovidovou pandemií jako by zamíchal kartami.

Střih 2. Rok 2021. Všichni doufají, že už se nic nebude zavírat, že budeme moct normálně sportovat a že zase budeme bojovat o přední příčky tabulky. Navíc v jihozápadní divizi C. Jenže ejhle. Šest zápasů, pět proher, výhra jen na půdě posledního Pacova. „Trápíme se, jsme v krizi. Musíme pracovat na zlepšení,“ lakonicky konstatoval trenér David Černý. Má nad čím přemýšlet. Vyhlídky jeho svěřenců jsou zatím poněkud černé. Naposledy si s jeho družinou poradila Kaplice. Zvítězila „doma“ ve vyhnanství v Týně nad Vltavou 10:6. 

Dost bylo skepse. Výrazně pozitivněji dopadl rezervní tým v Lize Vysočiny. V obnovené premiéře nejprve rozstřílel Přibyslav. Následně o gól podlehl rezervě SK Jihlava. „Spadlo tam snad i to, co nebylo střelou,“ smál se kanonýr Kryštof Kůs, který si z Nového Města přivezl naprosto neuvěřitelných 18 kanadských bodů za devět gólů a stejný počet asistencí.

Moc důvodů k radosti nakonec neměli junioři. Kvůli odstupení Přibyslavi ze soutěže sehráli v Pelhřimově jen duel s Okříškami. A tradičnímu rivalovi podlehli 2:4. Jeden z turnajových cílů v podobě postupu do druhého koše nesplnili ani starší žáci. Trenér Kubeš byl ale s ohledem na koncepci a postupně nastavené sezonní cíle ve výsledku spokojen. "Nemůžu hodnotit náš sobotní výkon jinak než kladně. Prvky, které jsme na trénincích trénovali, v zápase byly vidět. Teď se můžeme posunout zase dál. Od této sezóny si slibujeme hodně, pokud se to zase celý nezavře,“ dodal s hořkým úsměvem.

Výsledkově to letos celoklubově není zrovna ideální. Hlavní ale je celkový progres. Spolu s bojovností pak snad konečně přinese i kýžené bodové ovoce. Hlavně nevěsit hlavu.