Loading color scheme

Muži mají po dvou nezdarech šanci na reparát, v domácí odvetě vyzvou rezervu Panthers

Jak jsme slíbili, tak činíme. Po příspěvku věnovaném především ženskému týmu, nabízíme nyní ohlednutí za posledními zápasy mužského áčka. Také muži se museli v posledních zápasech poprat s celou řadou absencí, kdy celá nepříjemná situace vyústila v Plzni, kam tým odjížděl pouze s 9 hráči do pole a od pokuty je zachránilo povolání v Pkzni studující hráčky ženského týmu, Vendy Vrbové. Ačkoliv kluci dřeli, početní převaha soupeře se ukázala jako rozhodující. Šanci na reparát však budou mít kluci již zítra večer, kdy doma přivítají rezervu Panthers, kterým rovněž mají co vracet.

Pojďme tedy postupně po stopách mužského týmu za poslední dva týdny. V sobotu 12. 11. se kluci představili v "domácí" hale v Dolní Cerekvi proti pražským Wizards, kteří okupují přední příčky divizní tabulky. Těžko říct, zda kluci byli ještě v šatně, ale po úvodních 5 minutách svítilo na výsledkové tabuli skóre hrůzostrašných 0:3. Tým však ukázal charakter a z této facky se dokázal oklepat, utkání pořádně zdramatizoval a na jeho konci dokonce sahal po vyrovnání. Bohužel se to ale nepovedlo. K utkání se vrátil i trenér Dačic, David Černý: "Do zápasu s jedním z favoritů soutěže jsme vstoupili špatně a velmi brzo prohrávali 3:0. Herní projev nebyl vůbec dobrý a schylovalo se k debaklu. Naštěstí se naše opět nově složené pětky rychle probrali z letargie a hra se po deseti minutách první třetiny vyrovnala a v posledních 5 minutách jsme dokonce stáhli na rozdíl jediné branky a sahali po vyrovnání. To se ale bohužel už nepovedlo. I tak bych chtěl na tomto místě klukům poděkovat, jelikož za 9 zápasů ještě, žádný nezabalili, líbí se mi dodržování rolí všech hráčů včetně těch střídajících. A v neposlední řadě je skvělé, že se můžeme opřít o dva výborné gólmany. S takovou se těšíme do dalších utkání na nové zkušenosti a posun."

Před dalším zápasem v daleké Plzni, kde se kluci měli poměřit s rezervou plzeňské Slavie, ale Áčko postihla kalamita. Kluci se museli popasovat s několika absencemi z řad hráčů i trenérů a k zápasu bylo třeba povolat i posilu z týmu žen, Vendy Vrbovou, která v Plzni studuje a neváhala klukům v této nepříjemné situaci pomoci. Bohžel výrazná početní převaha se ukázala jako rozhodující. Po dvou  třetinách herně vyrovnaného souboje, po kterých náš tým dokonce o gól vedl, přišla třetina třetí, zranění, úbytek sil a dva slepené góly v naší síti. Ani přes velkou snahu se klukům už zápas na svoji stranu překlopit nepodařilo. Za nasazení a bojovnost jim šak patří velký dík. Zápas nezapomněl ohodnotit kapitám Jan Pecha, z jehož slov bylo pochopitelně cítit velké zklamání: "V první řadě bych rád poděkoval všem, kteří vážili tuto dalekou cestu a na hřišti nechali všechno. Konkrétněji bych rád dodatečně poděkoval Vendy Vrbové, že nám zalepila místo na soupisce, a tím nás zachránila od pokuty, ale hlavně byla s hlasitou podporou a opravdovým členem týmu, a také Oldovi Pechovi, který odehrál celý zápas s natrženým svalem. Zápas se mi hodnotí těžko, se slovem kvalita neměl nic společného. Nás drtí nemoci, zranění a jiné. Ale hej, i díky tomu si náš B-tým pěkně zastřílel. Soupeř na nás nastoupil s osmnácti hráči a nakonec dokázal doslova se štěstím vyplácat výhru. Těším se a věřím, že se vše otočí, až se nám vrátí všichni naši hoši. Přeji brzké uzdravení všem zdravotně indisponovaným."

A ani o dojmy naší Vendy vás neochudíme: "Byla jsem ráda, že jsem mohla klůkum takhle pomoc, zvlášť když se jedná o Plzeň., která je mi tolik blízká. Atmosféra byla od odjezdu na dobré vlně, o to víc mě mrzi, že se nám domu nepodařilo dovést tři body. Kluky znám spoustu let a stát vedle nich na zápase bylo skvělé. Jsou to všichni kvalitní florbalisté a já si po jejich boku určitě ráda znovu zahraju. A soupeři? No Ti byli mou přítomností trošku zaskočení, avšak i oni později v zápase využili dámských posil." komentovala Vendy své pocity z divizní premiéry. A jak se jí samotný zápas líbil? "Musím potvrdit názory ostatních aktérů, že nejednalo se o “hezký” florbal, avšak kluci tam měli spoustu šancí, které bohužel nedokázali proměnit. Musím pochválit obranu v čele s gólmanem, která skvěle hasila většinu z šancí Plzně, a celkové nasazení, to bylo neskutečné."

Šanci na reparát budou mít naši muži již zítra, kdy od 18:00 přivítají rezervu Panthers Praha, se kterými první duel prohráli, a tak o motivaci opravdu nemají nouzi. Od 14:30 se na stejném místě představí i ženy, které vyzvou Aligators Šitbořice, a tak se nabízí skvěly florbalový program na sobotu. A co neděle? To můžeme nabídnout výlet do nedaleké Třeště, kde od rána budou zápolit o další body dorostenky, na něž pak naváží svým druhým víkendovým představením ženy. Ty přivítají Přerov a zápas začíná v 15:00. Tak nenechejte nic náhodě a přijdťe naše týmy podpořit. Budou vás potřebovat.

Divize mužů - skupina B:

TJ Centropen Dačice - Wizards DDM SO Praha 10 5:7 (1:4, 3:2, 1:1)

Branky: 7. a 39. R. Kubek, 22. Novotný, 39. Gellner, 56. Procházka - 1. Smutný, 3., 5. a 14. Müller, 25. a 37. Heller, 58. Bouda

FbŠ Greyhounds Slaavia Plzeň B - TJ Centropen Dačice 3:2 (1:1, 0:1, 2:0)