Loading color scheme

Muži opět za tři body, ženám se doma nedařilo. A co děti?

První říjnový víkend je za námi a byl hodně bohatý na florbal, alespoň co se dačického oddílu týká. Za úspěšný se dá označit bohužel jen částečně. Kromě obou elitních kategorií se představily i čtyři kategorie mládeže, a sice elévové, starší žáci, dorostenky a junioři. Jak si vedli?

Začněme u nejmenších. Elévové si jeli zahrát do Moravských Budějovic, kde je čekaly hned čtyři zápasy. U nejmenších dětí je vždy krásné sledovat jejich radost ze hry a jinak tomu nebylo ani tentokrát. "Pro některé to v sobotu byla zápasová premiéra, ale počáteční nervozitu, kterou někteří možná měli, po pár střídáních přemohl zápal do hry a myslím, že si všichni hráči nakonec naše čtyři odehrané zápasy užili a dobře si zahráli. Těší mě taky zájem rodičů a silná účast na turnaji." byl s prvním letošním turnajem své kategorie spokojený trenér Šimon Krechler.

V nedaleké Telči se pak rovněž v sobotu představili starší žáci, kteří si stejně jako v předchozím případě jeli na zápasy vyzkoušet herní prvky a dovednosti, které se jim na tréninkách snaží vštípit trenéři. Ačkoliv byla sestava značně okleštěná, nevedli si kluci, i za pomoci dvou dívek, vůbec špatně a zápasy s Telčí, Jihlavou a Kněžicemi se jistě nedají označit za nepovedené, naopak.

Dodržujme věkovou posloupnost a pojďmě se tedy ohlédnout za výkony dorostenek, které čekali v rámci domácího nedělního trunaje v Třešti velice silní soupeři. Pro naše holky, které v nové věkové kategorii a vlastně pětkovém florbale vůbec sbírají první zkušenosti, to byla výzva. "Musím říci, že holky se se zápasy popasovaly dobře. Sice je prohrály, ale proti silným soupěřům ukázaly potenciál a velké zlepšení. Jeden zápas se více dařilo v obraně, jeden v útoku, ale celkově na nás holky působily dobrým dojmem." shodovala se trojice trenérů v čele s Blankou Dörrer. "Na holkách je fajn, že ví, že musí ještě hodně pracovat a zároveň chtějí pracovat. Těším se, co nám postupem času ukážou." navazoval na slova své kolegyně Lukáš Vacuška.

Nejstarší mládežnickou kategorií v Dačicích jsou junioři a také ti se během proběhlého víkendu představili na florbalové palubovce. Ke svým zápasům se vydali do Pelhřimova, kde ze dvou vyrovnaných zápasů vytěžili jedno vítězství. To je o to cennější, že se klukům povedl ve třetí třetině krásný obrat, když nastříleli během tří minut hned tři branky. "Z mého pohledu přes menší počet hodně slušně odmakaný dvojzápas. První utkání se Žďárem jsme byli lepším týmem ve všech herních činnostech. Může mne jen mrzet, že jsme to nedokázali dříve projevit brankově. I takové zápasy ale jsou, a o to víc si cením naší trpělivosti, díky které jsme k prvním bodům došli. I ve druhém zápase s domácím Pelhřimovem jsme předvedli, co se obrany týká, velice slušný standard, přičemž jsme dokázali hrozit z nebezpečných brejků, ze kterých jsme si vytvořili velké množství stoprocentních brankových příležitostí. Výtku bych měl k pokrývání středového prostoru při defenzivní činnosti především v první polovině zápasu. Kluci si i v tomto zápase zasloužili bodové ohodnocení, ale florbal není o zásluhách a o body nás tentokrát připravil především menší výpadek koncentrace na konci druhé třetiny, a pak také poměrně přísné vyloučení půl druhé minuty před koncem zápasu. Do příště budeme opět zkušenější." komentoval představení svým svěřenců trenér Kryštof Kůs.

Vedle mládeže se představily také oba elitní týmy, ženy čekal domácí dvojzápas, muže výjezd do krajské metropole. Co se týká žen, ty si určitě domácí zápasy představovaly úplně jinak. Bohužel doplatily na slabou produktivitu, kdy v obou zápasech vstřelily pouze po jedné brance a místo kýžených 6 bodů si na své konto nepřipsaly ani jeden. "Z naší strany asi nejméně povedené zápasy v této sezóně, bohužel." povzdechli si po víkendu nejen trenéři. "Někdy to prostě nejde, ať se snažíte, jak se snažíte. A to byl případ našeho dvojzápasu. Holkám nelze upřít snahu, bojovaly, makaly. Bohužel nás v obou zápasech zlobil přechod do útoku, kdy jsme se často ani nedostali do pořádné šance a když už se nám to povedlo, v gól jsme ji nepřetavili. A vyhrát na jeden gól se prostě nedá. Do obrany to zas tak zlé nebylo, ale chybí nám důraz především v předbrankovém prostoru. Jsme prostě na soupeře moc hodní." ohlížel se za oběma zápasy Lukáš Vacuška, který doufá a věří, že se jeho tým z porážek rychle oklepe. "Hrajeme vyšší soutěž, ve které rozhodně nejsme do počtu a každý zápas, i ten prohraný, je pro nás novou zkušeností. Jasně, prohrávat nikoho nebaví, ale musíme být trpělivý a poctivě pracovat. Holkám maximálně věřím, to půjde." snažil se zůstat trenér našich žen pozitivní.

To mužské áčko se rozhodně netrápí. V neděli si v Českých Budějovicích poradilo s rezervou Štírů a získalo další zasloužené tři body. "Zápas se Štíry B, zvláště v Budějovicích, bývá vždy nevyzpytatelný. Nicméně těší nás, že jsme se drželi svého plánu a ten přinesl kýžené ovoce. Od začátku jsme byli silní na florbalce a dostávali se do šancí. Trochu nás sráží práce s emocemi, ale i na tom se dá pracovat. Jinak nás těší, že se nám povedlo zabudovat některé prvky a návyky. Ovšem to, jak se nám bude dařit to dodržovat, ukáží až další zápasy, a to třeba hned ten příští proti Milevsku na ,,domácí" půdě. Tak nás přijďte podpořit." hodnotil vystpupení svých svěřenců spokojený trenér David Černý a nezapomněl pozvat diváky na další zápas, který jeho družinu čeká již následující víkend.

2. liga juniorů:

Hippos Žďár n/S. - TJ Centropen Dačice 3:5 (2:2, 1:0, 0:3)

Branky: 3. Březina, 9. Černý, 30. Daniel - 3. Přikryl, 8. a 33. Sedlák, 32. Konečný, 34. Bastl

TJ Centropen Dačice - Spartak Pelhřimov 4:6 (2:1, 2:4, 0:1)

Branky: 4. a 25. Bastl, 10. Konečný, 27. Budíček - 4. Kysela, 16. a 29. Vít Papež, 28. Vo. Papež, 28. Zach, 45. Zábrana

1. liga žen:

TJ Centropen Dačice - EAV SK Jihlava 1:7 (1:2, 0:2, 0:3)

Branky: 11. Kolářová - 10. a 57. Krčálová, 16., 23. a 47. Bícová, 26. Šulová, 50. Kalinová

TJ Centropen Dačice - IBK Hradec Králové 1:5 (0:1, 0:2, 1:2)

Branky: 55. Lélyová - 16. Miholová, 33. a 59. Fernézová, 37. Rejmanová, 51. Némethová

Divize mužů - skupina B:

 FBC Štíči Č. Budějovice B - TJ Centropen Dačice 1:5 (1:2, 0:1, 0:2)

Branky: 11. Formánek - 3. Pa. STejskal, 6. Gellner, 34. R. Kubek, 44. J. Pecha, 50. Procházka

Sestřih ze zápasu lze shlédnnout zde: https://www.youtube.com/watch?v=_MPfnm3U1Ps&ab_channel=FlorbalDa%C4%8Dice