Loading color scheme

Muži poprvé tříbodoví, ženy trápily Boleslav a dorostenci uspěli napůl

Uplynulou sobotu rozehrála svoji soutěž další kategorie, konkrétně dorostenci. Ti vycetsovali do Jihlavy v okleštěné sestavě, ale soupěřům nedali nic zadarmo a uloupili i jedno vítězství. Muži v domácí hale přivítali nováčka ze Soběslavi a po zásluze si připsali první tříbodovou výhru v tomto souěžním ročníku. Ženy se rovněž doma statečně praly s extraligovou Mladou Boleslaví v rámci tuzemského poháru.

Jako první se v rámci dalšího hracího víkendu představilo mužské áčko. V Dolní Cerekvi naši florbalisté přivítali nováčka soutěže a dalšíhojihočeského zástupce v divizi, Florbal Banes Soběslav. Od úvodní třetiny si k velké radosti dačických fandů vedli mnohem lépe domácí hráči, kteří postupně navyšovali svůj náskok. Na konci druhé třetiny byl pak rozdíl ve skóre dokonce šest branek. Hattrickem se zaskvěl mladíček Sedlák, dakrát přesně mířil naopak jeden z nejzkušenějších dačických útočníků Ráďa Kubek a po jednom zásahu přidal Olda Pecha, Jenda Morávek a Tom Konečný, pro kterého to byl první gólový úspěch za áčko. Soběslav se ve třetí třetině zmohla ještě na korekci skóre na konečných 8:4, ale to nic nezměnilo na tom, že si dačičtí kluci poprvé v sezóně připsali tříbodové vítězství. "Tentokrát jsme příliš nevěděli, co můžeme od soupeře čekat. Přece jen dokázal porazit v minulém kole Jindřichův Hradec. Nicméně do utkání jsme šli stejně jako do celé sezóny s jasným konceptem a cílem. To se velmi brzo ukázalo jako správný směr, a když soupeř nepotrestal naše chyby, vedli jsme po první třetině 3:0. Ve druhé třetině se obrázek hry příliš nezměnil, takže do závěru jsme šli za stavu 8:2. Poté jsme přeskupili formace, to a výsledek zápasu znamenalo výpadek, který soupeř využil a upravil na 8:4. Přesto, že hra ve třetí třetině nebyla ideální, jsme předvedli dvě třetiny sebevědomého a zodpovědného florbalu." komentoval utkání trenér David Černý, který byl o poznání spokojenější než před týdnem.

Divize mužů - skupina B:

TJ Centropen Dačice - Florbal Banes Soběslav 8:4 (3:0, 5:2, 0:2)

Branky4., 21. a 34. Sedlák, 18. a 38. R. Kubek, 8. O. Pecha, 25. Konečný, 30. Morávek - 22. Bělohlav, 31. Vácha, 50. a 52. Malecha

Letošní premiéra čekala na dačické dorostence, kteří o první body vyrazili v poněkud okleštěné sestavě do Jihlavy. A nevedli si vůbec zle, když dokázali nejtěsnějším rozdílem porazit domácí výběr SK Jihlava. V druhém utkání hrstce statečných kluků a jedné dívce chyběly síly a Havlíčkovu Brodu tak podlehli 2:5. "Kvůli nemocem a osobním důvodům některých hráčů jsme byli nuceni vyjet na zápasy pouze v sedmi lidech plus gólman. Soustředili jsme se tedy na obranný systém a zavírání středu. Díky skvělé komunikaci a hlavně bojovnosti všech se nám povedlo nepouštět soupeře do moc vyložených šancí a odehráli jsme tak dvě zajímavá a vyrovnaná utkání." hodnotil vystoupení dorostenců trenér Radek Kubeš, který byl spokojený s těmi aspekty hry, na které se v utkání jeho tým soustředil.

2. liga dorostenců:

TJ Centropen Dačice - ADAPS SK Jihlava 3:2 (0:0, 1:1, 2:1)

Branky16. a 31. Novák, 38. Devera - 27. Berndt, 37. Karba

TJ Sokol H. Brod Erupting Dragons - TJ Centropen Dačice 5:2 (2:1, 1:0, 2:1)

Branky: 4. Meca, 15. Klement, 29. Přibyl, 31. Zavřel, 31. Stránský - 5. a 37. Novák

Jako poslední se v rámci uplynulého víkendu představily dačické ženy. Ty sice měly volno od ligových zápasů, ale čekalo je vystoupení v rámci 2. kola Poháru Českého florbalu, kde se střetly s extraligovým celkem z Mladé Boleslavi. A nutno říci, že se naše holky soupeřek z nejvyšší tuzemské soutěže ani v nejmenším nezalekly. První patnáctiminutovka skončila bez branek a i když na začátku té druhé otevřela střelecký účet hostující Zittová, dačičandy to nikterak nepoznamenalo a dál předváděly pěkný florbal. Scházelo ovšem lepší zakončení. Na začátku třetí třetiny pak propuklo na domácí střídačce nadšení, když přihrávku Lucky Bártů přetavila ve vyrovnávací gól Anet Lisová a začínalo se od nuly. Bohužel extraligový celek si vzal brzy vedení zpět a následně si pomohl dvěma slepenými a z dačického pohledu i smolnými góly. Domácí florbalistky pak začaly riskovat ve snaze s utkáním ještě něco udělat, ale Boleslav si závěr pohlídala a přidala další přesné zásahy. Konečné skóre tak možná vypadá jednoznačně, avšak zápas to byl až do závěrečného dějství vyrovnaný. "Ačkoliv se v kabině objevovaly nějaké informace o kolotoči, žádný do Cerekve nepřijel. Zápas byl pro mnohé překvapivě vyrovnaný, ale nutno říci, že holky makaly a hrály velice dobře. Můžeme jenom spekulovat o tom, co by bylo, kdybychom proměnili některou ze svých šancí ... ale to je v letošním roce stále stejná písnička. Z vytvořených šancí a z obranné hry však můžeme mít dobrý pocit. Závěr utkání byl ovlivněm naší snahou napadat a vyzkoušet si tento riskantní způsob hry proti kvalitnímu soupěři, který toto bohužel zvládl potrestat." vracel se k utkání domácí trenér Lukáš Vacuška. "Věříme, že zkušenosti z tohoto zápasu nám mohou hodně pomoci v nadcházejících ligových zápasech, které nás čekají již tento víkend." doplnil svého kolegu ze střídačky Ráďa Kubek.

2. kolo Poháru Českého florbalu:

TJ Centropen Dačice - MITEL Florbalová akademie MB 1:7 (0:0, 0:1, 1:6)

Branky: 31. Lisová - 17., 37. a 40. Zittová, 33. a 45. Vacardová, 38. vlastní Vrbová, 44. Bauerová

Videozáznam z utkání lze shlédnout zde: doplníme později

Opět bych chtěl moc poděkovat všem týmům za skvělou reprezentaci dačického florbalu a poděkovat divákům za podporu. Doufáme, že našim hráčům a hráčkám budete držet palce i následující víkend. A že je na co se těšit !!!