Loading color scheme

Mužský návrat na vítěznou vlnu, dorostenecká dřina a žákovská domácí premiéra

Trojice dačických družstev se o uplynulém víkendu představila na florbalových palubovkách. Poprvé v sezoně se do akce dostali mladší žáci, kteří hráli doma v městské hale. Muži venku odčinili domácí prohru s Blanskem a dorostenci jsou zatím po čtyřech duelech bez porážky.

 Největší pozornost dačických fanoušků byla obligátně směřována k seniorskému A-týmu. Ten minule statečně vzdoroval silnému Blansku. Tentokrát vstupoval do utkání na půdě poslední Třebíče z pozice favorita. A tuto roli potvrdil.

„Do zápasu jsme šli s tím, že budeme chtít zlepšit rozehrávku a vyzkoušet si věci v obranné fázi. Bohužel rozehrávka se nám pořád nedaří bez chyb, z čehož pramenily dva góly. Nicméně v útoku jsme si s chutí zastříleli, takže celková spokojenost,“ okomentoval regionální bitvu s rezervou Třebíče lodivod Dačic David Černý. Jeho ovečkám patří nyní pátá pozice a jsou nadostřel postupovým pozicím.

Mladší žáci odstartovali soutěžní ročník domácím turnajem. Proti trojici soupeřů chtěli být hlavně maximálně aktivní a předvést se naposledy před diváky v pozitivním světle. I to se podařilo. A spokojenost hlásí také dorostenci.

Ti jeli na „domácí“ třešťský turnaj s přáním kvalitně a aktivně odehrát obě utkání, opět implementovat do hry trénované prvky a pokud možno navázat na úspěšný sezonní vstup. S Telčí se kluci postupně rozehráli do střelecké pohody. S Jihlavou to byla přestřelka, jejíž konečný vítěz nebyl znám. Výsledky však v případě dorostenců rozhodně nejsou prvořadé.

„Kluci předvedli pěkný aktivní florbal. A i když se to nemusí zdát, máme za sebou dva opravdu náročné a vydřené zápasy. Do příště zapracujeme na důrazu a trenér na emocích. Díky všem rodičům, že na „domácí“ zápasy do Třeště dojeli a podpořili naše mladé naděje,“ uvedl k utkání trenér dorostu Miloš Procházka.

Nuda to nebude ani v průběhu dalšího týdne. Tentokrát čeká premiéra na elévy. I ti si zahrají doma.