Loading color scheme

Přetlačovaná „áčka“ a zmrtvýchvstání rezervy v premiéře. Dačice zažily bodové žně

Úspěšný. Tak lze hodnotit první florbalový víkend sezony 2020/2021. Nejprve jej odstartovalo přátelské utkání žen proti Světlé nad Sázavou v kombinaci s Pelhřimovem, v němž šlo hlavně o zkoušení. Následně se už v ostrém soutěžním duelu podařilo A-týmu vyválčit důležité body na divizní úvod. A v neděli pak s polovičním úspěchem přijela domů rezerva klubu s kostkou cukru v srdíčku.

Sobotní program odstartoval přátelský duel v Dolní Cerekvi. Pod dohledem (nezkušené rozhodcovsky, leč ostřílené hráčsky) dvojice Jan Morávek a Jakub Šimánek, která dozorovala duelu z pozice rozhodčích, se dačické ženy utkaly se světelsko-pelhřimovským mixem, který bude letos válčit se soupeřkami z celého Česka v rámci 1. ligy juniorek. „Myslím si, že zápas splnil svůj účel. Holky si po dlouhé době zahrály regulérní utkání, nám trenérům se pak ukázalo, na čem je třeba ještě zapracovat. Děkujeme soupeři za spolupráci,“ komentoval trenér žen Lukáš Vacuška.

Večer pak ve stejné aréně nastoupila mužská armáda, která vyzvala orelskou jednotu z Letohradu v rámci prvního kola Divize D. Tradičně nevyzpytatelný a velmi nepříjemný soupeř potvrdil svou pověst i tentokrát. Opět se s Dačicemi dlouho přetahoval o body. Nakonec se ale odveta za jarní prohru o gól na východě Čech podařila.

„Zápas se z naší strany odehrál v trochu nervózním duchu, což se projevovalo po celé utkání, které bylo plné nevynucených chyb. Nicméně některé dílčí cíle se podařilo naplnit. Například koncentrace od začátku třetin, střelba z nebezpečného prostoru a obranné úkoly. Výsledek je nakonec taky příznivý, takže celkově spokojenost, i když máme ještě na čem hodně pracovat,“ uvedl k utkání trenér A-týmu David Černý. Jeho svěřenci nakonec Východočechy z města, jež je známé hlavně skvělým hokejbalem, přetlačili 7:5, když poslední branku vstřelili do prázdné klece.

V neděli se do hry poprvé dostala i rezerva mužů. Premiérově nikoli na jihu Čech, ale v Lize Vysočiny mužů, a to v novoveselské hale. „Ve srovnání s Jihočeskou ligou byly zápasy na Vysočině rychlejší. Nám chvilku trvalo, než jsme zachytili tempo soupeřů. Světlá nás dobře napadala a skvěle blokovala, takže asi zaslouženě vyhrála. Se Salamandrou jsme prospali začátek. Pak jsem ale hrdý na to, jak jsme se dokázali zvednout a ze stavu 0:4 otočit na 5:4. Dovedla nás k tomu vůle a velká touha po výhře. Tyhle body jsou cenné hlavně z psychologického pohledu,“ připojil svůj komentář k duelům B-týmu trenér David Černý.

Tento týden se do hry poprvé dostane i mládežnické družstvo. O víkendu se rozjede liga dorostenců.