Loading color scheme

UNESCO víkend pro dačické týmy. Muže čeká "derby", dorost start sezony

Litomyšl je krásné město uvedené na seznamu památek světového kulturního dědictví UNESCO. Ve florbalovém prostředí pak ne/oblíbený soupeř dačických florbalistů. I když obě města dělí vzdálenost zhruba 140 kilometrů, z historického pohledu lze tento duel označit za derby. Vždycky se totiž hraje ve specifické atmosféře a se zvláštním nádechem. Nejinak tomu bude jistě i tentokrát ve 2. divizním kole. Ligovou premiéru si vyzkouší také dorostenci. Nově se tvořící tým odjede taktéž do UNESCO města, tentokrát však do Třebíče. Tam vyzve JeMoBu a rezervu domácí Třebíče. 

 Když se řekne derby, většinou si lidé představí souboj regionálních rivalů, které pojí geografická blízkost. Ale vzpomeňme na fotbalové prostředí a třaskavé souboje Sparty Praha s Baníkem Ostrava, které jsou v posledních letech možná vyhrocenější jak legendární derby pražských "S". A tak si můžeme dovolit označit za derby i tradiční divizní souboj s Litomyšlí. Ten bude o to pikantnější, že na jaře právě na východě Čech Dačice dokázaly na nájezdy zvítězit. A také proto, že zatímco celek z jihu v prvním kole doma přehrál Letohrad, "Liťáček" z Mohelnice odjel s prázdnou.

"Na tenhle zápas se hodně těšíme. S Litomyšlí to je vždy i pro oko diváka líbivý florbal plný aktivity, soubojů a emocí. Všechno ještě umocňuje rozměrově menší hala a a parkety, které rychlost hry zvyšují. Věřím, že předvedeme poctivý výkon a navážeme na úvodní domácí výhru s Letohradem. Jsme si ale vědomi toho, že nám soupeř nedá nic zadarmo, o to víc, že v minulém kole prohrál a bude si chtít spravit chuť. My ale v sobotu hodláme přivézt body," uvedl před zápasem trenér mužů David Černý.

Nebudou to však jen jeho ovečky, kdo se dostane do hry. Sezonní premiéra je připravena také pro dorostence. "Náš cíl pro třebíčský turnaj je jednoduchý. Chceme se prezentovat aktivní hrou s prvky, které aktuálně trénujeme. Jelikož v letošní sezoně zakomponováváme řadu inovací, jsem si vědom toho, že to potrvá, než si všechno sedne. Zatím se ale kluci snaží. A já věřím, že jim elán vydrží a že bude v každém dalším utkání znatelný progres," komentoval trenér dorostenců Miloš Procházka. 

Další kategorie si na své sezonní vstupy ještě musí počkat.

 

Program na víkend 19. a 20. září

Muži A - Divize D - 19. září, MSH Litomyšl - 19.00 PEAKSPORT Litomyšl

Dorost - Liga Vysočiny dorostenců - 20. září, SH Horka-Domky Třebíč - 10.30 SK JeMoBu, 14.00 Snipers Třebíč B