Loading color scheme

Víkend za nula a tabulkové propady. Na polovinu listopadu nebudeme vzpomínat v dobrém

Dvě dačická družstva se o víkendu představila v akci na florbalových palubovkách. Junioři odjeli dobře naladěni do Nového Města na Moravě, kde chtěli navázat na kvalitní výkony z předchozích zápasů. Muži pak doufali v překvapení a prolomení výsledkové mizérie této sezony. Přání hezká, realita však byla jiná. Z devíti možných nemáme ani bod.

Bolí to. Pokovidové nadšení z návratu na palubovky jako by snad pomalu z našich hráčů vyprchávalo. A místo něj přichází frustrace z toho, že to výsledkově prostě nejde. Junioři odjeli do nádherné haly v Novém Městě na Moravě s odhodláním bodovat. Jenže z šesti možných nebrali ani bod. V prvním zápase sice dlouho hráli vyrovnanou partii s favoritem z Havlíčkova Brodu, pak ale celek z města Karla Havlíčka zabral střelecky a překvapení nepřipustil.

Druhý duel s tabulkovým sousedem ze Žďáru nad Sázavou byl sice ještě vyrovnanější, ani v něm ale parta trenéra Pavla Stejskala bodovat nedokázala. Ba co víc, ani zde rozhodně netahala za delší konec provazu. Jako by hře chvílemi chyběla lehkost a pomyslný „drajv“.

Kalich hořkosti si v neděli někteří junioři vypili až do dna. A to konkrétně ti, již odcestovali do Dolní Cerekve k duelu mužské divize proti Slavii Plzeň. „Podle očekávání byl soupeř někde jinde a kvalitou nás předčil. Nicméně v určitých pasážích jsme hráli, co jsme si určili, a navíc to fungovalo dobře. Výkon byl zase o něco lepší. Na tom chceme stavět,“ snažil se hledat pozitiva trenér A-týmu David Černý.

Tabulkové propady obou družstev jsou jen pomyslnou tečkou za uplynulým víkendem. Junioři jsou nyní osmí, „áčko“ je předposlední. Ačkoli je odehraná teprve necelá polovina sezony, zvlášť v případě A-týmu už jde opravdu do tuhého. V příštím kole totiž cestuje na půdu poslední Florbalové akademie České Budějovice. Pokud se nechtějí Černého svěřenci do posledních kol strachovat o zachování divizní příslušnosti, budou muset v českobudějovické hale Lokomotiva pořádně zatopit.