Loading color scheme

Western v Cerekvi a druhý žákovský koš. Předpauzový víkend nabídl i pár pozitiv

V akci se mělo představit celkem šest družstev. Reálně se to povedlo jen čtveřici z nich. Dva týmy své bitvy ani nerozehrály, juniory skosila marodka a z Jihlavy odjeli jak spráskaní psi. Ženy uspěly jen polovičatě. A tak radost klubu s růžovými dresy udělali jen starší žáci a muži.

 Schylující se „lockdown“ už dopředu skýtal spoustu nejistot. Dlouho se nevědělo, zda se vůbec o víkendu bude hrát. Nakonec Český florbal na podkladu vládního nařízení víkendové duely nezrušil. Dost možná i proto, že na delší dobu byly poslední.

Jako vždy zraky fanoušků primárně směřovaly na elitní mužský A-tým, který si vinou pozměněného systému pozornost ubírá každý týden. O to víc, že tentokrát hrál jako vždy atraktivní derby proti SK Jihlava, se kterým dosud Černého parta nikdy neprohrála. Velkou roli sehrál i fakt, že oba týmy sužovala marodka, což přineslo nutnost improvizace v sestavách. Duel pak připomínal přestřelku z Divokého západu. Ve výsledku vyzněla lépe pro kovboje z Dačic.

„Zápas zhodnotím ze dvou pohledů. První mi říká, že kdybychom po dominanci v první třetině a na začátku druhé třetiny proměnili tu hromadu šancí, co jsme měli, nebylo se o čem bavit a měli jsme naprosto suverénně vyhrát jako na jaře v Jihlavě. V tu chvíli jsme ztratili bod. Druhý pohled zvedá varovný prst nad trestuhodně odehranou druhou periodou, která dostala soupeře na koně. V tu chvíli i s ohledem na vývoj duelu jsme rádi za dva body,“ hodnotil trochu rozpolcený trenér David Černý.

Výhra v prodloužení i tak znamená prodloužení série výher, a to nejen v letošním ročníku, ale také proti tomuto regionálnímu soupeři.

Na jeho půdě, konkrétně v hale SK Jihlava, se představili junioři. Ve velmi oslabené sestavě drželi se soupeři krok v součtu jen dvě třetiny. Oba duely prohráli, přičemž proti Okříškám dost jasně. „Soupeři dnes byli lepší ve všem,“ lakonicky konstatoval trenér Miloš Procházka.

Ženy se představily na domácím turnaji v Třešti. Dokázaly si poradit s tradičním rivalem z Jindřichova Hradce. Pak ale podlehly poslední dobou poměrně neoblíbeným soupeřkám z českobudějovické Akademie. Zato hned trojnásobnou radost měli starší žáci BLACK. Ti cestovali do Žďáru nad Sázavou k čerstvě vybojovanému třetímu koši. Týmů, které do něj mělo skutečně patřit, v něm vinou pořadatelství a nutných administrativních úprav nebylo moc, a tak se krom opakování derby s Telčí hrálo právě s domácími, jimž náleží příslušnost ke koši druhému, ale ve výsledku z toho byla velká radost. Kluci vše vyhráli a ještě před karanténou si tak zajistili postup do druhého koše!

Starší žáci PINK měli hrát v Obratani, kde pořádá Pacov, tamější hala ale zůstala kvůli epidemii covid-19 zavřená. A jelikož úplně stejně rozhodli i provozovatelé dačické městské haly, elévové si na svou sezonní zápasovou premiéru musí počkat. Jak dlouho, ukáže čas. Aktuálně to budou minimálně tři týdny.