Loading color scheme

Ženy zahájí prvoligovou misi, začíná i mužské áčko

Dlouhé letní přípravné období je minulostí a na dveře již hlasitě klepe nová florbalová sezóna. Již tento víkend svoje soutěže rozehrají oba dva dačické elitní týmy. Ženy čeká historicky první sezóna v první lize a na úvod vyrazí pokusit se urvat body na Moravu. Mužský A-tým začíná svoji skupinu divize naopak na "domácím" hřišti v Dolní Cerekvi, kde se jim postaví Gorily z Plzně.

Loňská sezóna přinesla dačickému florbalovému klubu historický úspěch. Tým žen suverénně ovládl 2. ligu a po zásluze postoupil. Letošní rok tak florbalistky z města kostky cukru čeká premiéra v 1. lize žen, kde byly nalosovány do východní skupiny. "Po letech snahy se nám to konečně povedlo a letošní sezóny si hodláme užít plnými doušky. Neradi bychom ale byli v 1. lize pouze do počtu." říká před prvními zápasy trenér našich holek Lukáš Vacuška.

Jeho tým má za sebou letní dřinu, kdy se hráčky pilně připravovaly pod vedením nové kondiční trenérky Báry Kratochvílové. Přípravu jim pak zpestřilo několik přátelských zápasů. Ať už se jednalo o dvojzápas se Znojmem nebo utkání s pražskou Spartou, mohly naše holky částečně okusit, co je v nové soutěži čeká. Jako přípravu na novou sezónu a sbírání zkušeností pojal tým také zápasy Poháru Českého florbalu, kde v našlapané skupině s Prague Tigers, FbŠ Plzeň, Ústím nad Labem a Benešovem obsadil čtvrtou příčku a vybojoval si tak možnost zahrát si i ve druhém pohárovém kole. V něm se představí "doma" v Třešti ve čtvrtek 22. září proti extraligové Mladé Boleslavi. Letní přípravu zakončily svěřenkyně trenérského dua Vacuška - Kubek víkendovým soustředěním ve Svitavách, a to společně s místním ženským celkem, který rovněž až do závěrečných kol bojoval o postup do 1. ligy.

Pojďme ale už k aktuálnímu dění. Již zítra, v sobotu 10. září, čeká holky jejich velká premiéra. Pravou atmosféru 1. ligy žen pojedou ochutnat na Moravu. V sobotu se v Křenovicch postaví proti celku Aligators Šitbořice, jehož barvy hájí i bývalá hráčka Dačic, Iva Váňová. Tento zápas je na programu od 18:00. Druhé vystoupení pak čeká dačické ženy hned v neděli, 11. září, kdy se od 14:00 představí na palubovce Přerova. "Na zápasy se samozřejmě těšíme. Všechno pro nás bude nové, hrací čas, systém soutěže, soupeři, tempo hry, ... ale nebojíme se. Jedeme na Moravu odevzdat maximum a uvidíme, zda naše snaha přinese nějaké bodíky do tabulky. Holkám věřím." říká trenér našich žen.

Zatímco na první domácí vystoupení žen si musíme ještě týden počkat, mužské Áčko se na "domácím" hřišti představí už tuto sobotu. V SH Dolní Cerekev hostí naši muži silného soupeře, FBŠ ATT Gorily Plzeň, se kterým ovšem v minulém soutěžním ročníku svedli dvě velmi vyrovnané bitvy. "Jako tým procházíme obměnou. Nejen tou hráčskou, ale i co se týká herního projevu, kterým se chceme prezentovat. Sobotní zápas s houževnatým soupeřem nám teprve ukáže mezery, ale budeme připraveni a těšíme se na něj." říká mladší z trenérské dvojice a novic na tomto postu, Miloš Procházka. Jak si povede omlazený tým po odchodu několika opor? Na to se sami přijďte podívat. Sobotní utkání startuje v 19:30.