Loading color scheme

Elitní týmy padly na hřištích soupeřů, z první výhry se naopak radují dorostenky

Nepříliš povedený víkend za sebou mají dačičtí florbalisté a florbalistky. Jak muži, tak ženy se ze soupeřových palubovek vrátili bez bodu, prohráli i junioři. Vlajku Dačic však pozvedly dorostenky, které si připsaly první výhru. Představili se také starší žáci a elévové.

Když začneme u nejmenších, Ti si zahráli možná více než čekali. "V neděli jsme do Pacova jeli opět v hojném počtu. Jelikož tým z Jihlavy nedorazil, napadlo nás, že se rozdělíme na dva týmy a jeden v turnaji Jihlavu nahradí - bylo nás na to dost, nebude se muset měnit harmonogram a všichni, kdo přijeli, včetně našich hráčů, si tím víc zahrají. Pořadatel návrh přijal, takže jsme si tak zavzpomínali na minulý rok, kdy jsme na turnaje jezdili s dvěma týmy. Na hřišti všichni hráči makali a myslím, že si turnaj i užili - nejen při florbalové hře, ale i ve vedlejší tělocvičně na lanech, kruzích a žíněnkách." rozpovídal se o turnaji elévů jejich trenér, Šimon Krechler.

To starší žáci nikam cestovat nemuseli, svoje zápasy odehráli doma. Na půdě haly SŠTO Dačice sehráli celkem tři těžké zápasy v prvním koši své soutěže, které jim přinesy mnoho cenných zkušeností. Klukům vypomohly i některé dívky, které pak čekaly jejich zápasy následující den v Soběslavi. V lize dorostenek se jim po předchozích nezdarech povedlo zvítězit, když přehrály soupeřky z Třebíče. "Ačkoliv jsme vyrazili k zápasům kvůli nemocem v menším počtu než obvykle, na holkách to minimálně v prvním zápase nebylo znát. Tady opravdu není co vytknout. Druhý zápas přinesl tzv. přetahovanou, ve které nakonec vítězství slavil soupeř. A asi po zásluze. Holkám pochopitelně docházely síly, nicméně nebýt nepřesností ve finální fázi, mohlo to být třeba jiné." hodnotila zápasy svých svěřenkyň Blanka Dörrer.

Kvůli další absenci týmu FBŠ Jihlava, přišli o jeden ze svých duelů také junioři, kteří tak mohli o víkendu nastoupit pouze k jednomu zápasu, proti jinému týmu z Jihlavy, SK. Ačkoliv se jim první třetina vydařila náramně, zápas se jim do vítězného konce dotáhnout nepodařilo a ze hřiště tak odcházeli poraženi.

Muži v neděli zavítali do nedalekého Jindřichova Hradce, kde se v derby postavili tamnímu Slovanu. V zápase, kde dačický tým byl po většinu zápasu aktivnější a více kontroloval balonek, se však střelecky více dařilo domácím, kteří se v třetí třetině dostali až do tříbrankového vedení. Dačičtí borci se však nevzdali. Více než sedm minut před koncem utkání sáhli ke hře bez gólmana a dostali se na dostřel jediné branky, 4:3. Vyrovnat se hráčům v černých dresech už ale nepodařilo, naopak v poslední minutě ještě dvakrát inkasovali a pustili tak svého nedělního soupeře v tabulce Divize B před sebe. Někdy holt herní převaha nestačí. Klukům však patří absolutorium za bojovnost až do posledních vteřin.

Rovněž ženy z venkovního zápasu žádné body nepřivezly. Ke svému zápasu cestovaly v oslabené sestavě a do značně vzdálenějších končin, konkrétně do Dobrušky, na půdu jednoho z favoritů celé 1. ligy. Bohužel podle toho zápas od prvních minut vypadal, když šly domácí hráčky rychle do dvoubrankového vedení. Ačkoliv se náš tým snažil, kvůli nedůrazu a pomalému dostupování soupěř zápas kontroloval a branky v naší síti přibývaly. "Utkání se hodnotí těžko. Udělaly jsme chyby, které soupěř potrestal, ale přiznejme si, že rozdíl v obou týmech, resp. v předvedené hře byl velký a Dobruška vyhrála zcela zaslouženě. Jejich hráčky mají kvalitu i zkušenosti na to hrát na čele soutěže až do závěrečných kol." komentoval s respektem k soupeři výsledek zápasu posmutnělý trenér našich žen. "Na druhou stranu nelze tvrdit, že by se nám nic nepovedlo. Předvedli jsme několik pěkných akcí i celých pasáží, dokázali jsme vstřelit tři góly, což se nám bohužel zatím také moc často nepovedlo, a bojovali jsme až do konce. Když ne body, získali jsme aspoň spoustu zkušeností, které tak nutně potřebujeme." doplňoval a nezapomněl připojit pozvánku na duel s Havířovem: "Rozlučka s fialovými dresy nedopadla, o to sladší však bude křest dresů nových, proto bych rád pozval všechny fanoušky na další zápas, za dva týdny do Třeště."

Jen pro úplnost doplním, že mužské áčko narozdíl od žen žádná pauza nečeká a představí se již tuto sobotu večer v Třešti proti lídrovi soutěře, FbC Strakonice. Nezapomeňte si tedy poznačit tento čas v kalendáři a doražte naše borce podpořit.

2. liga juniorů:

TJ Centropen Dačice - FBŠ Jihlava 5:0 k

emro SK Jihlava - TJ Centropen Dačice 8:6 (2:4, 1:1, 5:1)

Branky2. a 39. Voslář, 10. Dobiáš, 17. Cakl, 32. Formáček, 33. Vácha, 36. Chovanec, 44. Kazda - 5., 9. 18. a 39. Bastl, 5. a 7.Sedlák

Divize mužů - skupina B:

Florbal Jindřichův Hradec - TJ Centropen Dačice 6:3 (2:0, 1:1, 3:2)

Branky: 15. Ille, 20. a 30. Šimek, 51. a 60. Tejnor, 60. Kopřiva - 23. R. Kubek, 54. Morávek, 57. Sedlák

Sestřih ze zápasu lze shlédnnout zde: https://www.youtube.com/watch?v=tlM9xnaeF6E&ab_channel=FlorbalDa%C4%8Dice 

1. liga žen:

FBC Dobruška - TJ Centropen Dačice 16:3 (5:1, 5:2, 6:0)

Branky: 1. Horáková, 2. a 59. D. Peterová, 12. a 30. Balková, 12., 22., 37., 39. a 57. Buchalová, 19. Zeisková, 32. Andršová, 42. Bartošová, 45. Ulbrichová, 49. a 54. Poláčková - 7. Lélyová, 26. Kratochvílová, 37. Křemelová