Loading color scheme

Ženy i muži o víkendu stoprocentní, vyhrály i dorostenky

Velice úspěšný víkend mají za sebou florbalisté a florbalistky Dačic. Na překvapivé vítězství ze Znojma dokázaly v domácím dvojzápase navázat ženy, když si poradily s Šitbořicemi a Přerovem.  Muži si naopak spravili chuť po těsné prohře v Plzni a oplatili pražským Panthers porážku z jejich hřiště. Svého druhého vítězství se dočkaly dorostenky, v prvním koši své soutěže bojovali starší žáci a zahráli si i elévové.

Nejmladší zástupci našeho oddúli, kteří se uplynulý víkend představili s florbalkami v ruce, byli elévové, kteří pod vedením trenérského dua Krechler - Kolářová sehráli celkem 5 utkání proti dvěma jihlavským týmům, Světlé nad Sázavou, JeMoBu a Pacovu. Kluci a holky si turnaj jako vždy užili a už se nemohou dočkat posledního letošního turnaje, který je čeká za 14 dní. Trenér Šimon Krechler měl podle svých slov především radost z toho, jak si i noví členové začali rychle rozumět s florbalkou a zlepšení pozoruje i u ostatních. Velmi podobně na tom jsou starší kamarádi elévů z řad starších žáků, kteří v rámci prvního koše své soutěže svedli 3 duely s Okříškami, JeMoBu a Jihlavou. Také oni již vyhlíží své poslední vystoupení tohoto roku, které je stejně jako elévy čeká za dva týdny.

Z mládežnických kategorií se představily ještě dorostenky, a to v nedaleké Třešti. První zápas jim sice i přes dobrý výkon nevyšel a prohály s Jihlavou 1:7, avšak v dalším zápase si podruhé v sezoně dokázaly poradit s Třebíčí, kterou tentokrát zaslouženě zdolaly v poměru 7:4. "Z výhry máme pochopitelně radost, holky si ji zasloužily. Mnohem důležitější je pro nás ale předvedená hra a chování holek na hřišti. To se i díky jejich dobré práci na tréninkách zlepšuje, ale je třeba vydržet. Každopádně holkám patří velké díky. Je vidět, že florbal je baví a nás práce s nimi také. Rovněž máme velkou radost z rozšiřování dívčí členské základny, což je také velkým příslibem do budoucna." shodli se v neděli trenéři Vacuška, Dörrer-Proboštová a Chromý. Dorostenky čeka v letošním roce také ještě jeden turnaj, avšak většina z nich se představí již následující víkend mezi staršími žákyněmi.

A pojďme k elitním týmům, které tento hrací víkend udělaly všem příznivcům dačického florbalu velkou radost. Mužský A-tým, který bojuje s početnými absencemi, se po dvou porážkách v řadě představil na domácím hřišti v Dolní Cerekvi, kde přivítal Panthers Praha B. Soupeř i přes malý počet dlouho zlobil, ale kluci si naštěstí zápas utéct nenechali. Hattrickem se blýskli Filip Přikryl a Jenda Morávek, první branku mezi muži si pak připsal Walle Vrba. trenér David Černý hodnotil zápas následovně: "Před zápasem jsme zjistili, že soupeř přijel pouze v sedmi lidech + brankář, proto jsme často upozorňovali na to, že i přesto musíme hrát pořád naplno a nesmíme se odklonit od herních prvků, které nás zdobily v minulých zápasech. Také jsme věděli, i z naší zkušenosti, že hrát proti oslabenému soupeři nemusí být vždy to nejsnadnější. Dravé mládí z Panterů ukázalo, že i v sedmi nebudou hrát druhé housle a od začátku nám v útoku zatápěli. Leč do obrany už se jim tolik vracet nechtělo, a tak jsme po dvou třetinách trpěli výhru 6:3. Do té třetí jsme se už skutečně vrhli naplno a díky tomu a možná i díky ubývajícím silám soupeře jsme náskok ještě zvýšili. Výhra, tři body a výkon ve třetí třetině bylo to pozitivní, co si odneseme do dalších zápasů." Muži díky tomuto vítězství přeskočili svého soupeře v tabulce a patří jim nyní 6. příčka v Divizi B. Další utkání je čeká již tuto sobotu od 15:00 v jihočeské Soběslavi.

Úspěšný víkend pak v neděli završily ženy, které ho vlastně v sobotu i načly. V sobotu přijel do Dolní Cerekve k odvetě celek Aligators Šitbořice, v sestavě s bývalou obránkyní Dačic, Ivou Váňovou. V dačickém dresu se naopak po dlouhé pauze představila dvojice Andy Distelová a Gabča Křemelová a druhá jmenovaná hned v 6. minutě otevřela skóre zápasu. Dvěma téměř totožnými chybami náš tým bohužel umožnil soupeři obrat ve skóre, ale rozhodně se nehodlal vzdát. Postupem času si dačické florbalistky čím dál více věřily a jejich aktivita přinesla ovoce v závěrečné třetině, kterou ovládly poměrem 3:0 a celkově po zásluze zvítězily 5:3. "Před zápasem panovala v kabině velmi dobrá atmosféra a holky si na soupeře právem věřili. Ačkoliv jsme se nevyhnuli některým chybám, předvedli jsme kvalitní výkon. Jsem rád, že se poslední zápasy můžeme spolehnout na poctivou obranu a umíme být zároveň nebezpeční vepředu. Holky si výhru zasloužily a jsem rád, že to konečně klaplo před domácími diváky." vracel se k sobotnímu utkání trenér žen, Lukáš Vacuška. "Jsem rád, že jsme ukázali, že nás není radno podceňovat, což se dle hodně trpkých reakcí soupeře patrně stalo ... a pardon, omlouvám se za asi příliš škodolibou reakci na pozápasový komentář hostujícího trenéra, avšak oceňuji jeho zmiňovanou snahu o kreativitu. Domácí fanoušek jistě pochopí." dodával se smíchem.

Nedělní zápas s Přerovem pak formu dačických žen podtrhl. Soupeř, proti kterému si holky připsaly vůbec první výhru v 1. lize žen, se prezentoval v Třešti důraznou hrou a nebezpečnými výpady do útoku, avšak naše holky si za tímhle vítězstvím šly od začátku do konce. Ačkoliv šancí měly florbalistky v bílých dresech dost v každé třetině, brankově jim vyšla zejména prostřední část, kde získaly rozhodující náskok. K zasloužené výhře přispěla svým premiérovým gólem i Zuzka Vávrová, pro kterou to byl první přesný zásah v dačickém dresu, k němuž jí moc gratulujeme a věříme, že nebyl poslední. "Budu se opakovat, když řeknu, že holky ukázaly opět větší chuť po vítězství než soupeř a trpělivou hrou si pro něj došly. Nikdo v hale snad nemohl zůstat na pochybách, kdo je lepším týmem. Holky si vytvořily mraky šancí a je škoda, že z toho bylo "pouze" šest gólů. Ale buďme skromní. Konec zápasu byl na můj vkus zbytečně splašený, ale to vypilujeme, stejně jako některé další detaily. Důležité bude hlavně neusnout na vavřínech, dál pracovat a připravit se na další zápasy." komentoval nedělní duel domácí lodivod. Zmiňované další zápasy čekají jeho svěřenkyně za dva týdny, kdy se předtsaví netradičně v pátek a v sobotu večer na hřištích soupeřů. Napínavý bude především duel v Hradci Králové, neboť oba soupeři zatím nasbírali shodný počet bodů.

Na závěr ještě doplníme víkendové ohlasy od jedné z navrátilkyň, Andy Distelové, která snad již doléčila zraněné koleno: "Jsem moc šťastná, že jsme hrací víkend zvládli týmově na jedničku a zaslouženě vybojovali 6 bodů. Pro mě osobně bylo vítězstvím, že jsem se vrátila po zranění do sestavy a byla součástí týmu na palubovce a ne pouze v roli fyzioterapeutky 😃. Mám radost za všechny zraněné, že jsme se daly dokupy, tedy alespoň většina. Snad se  brzy vrátí i Didu a Aný a budeme konečně v plné sestavě. Doufám, že to celé vydrží a bude se nám dařit i nadále, protože odvety jsou naše 🙂."

Divize mužů - skupina B:

TJ Centropen Dačice - Panthers Praha B U23 9:4 (3:1, 3:2, 3:1)

Branky: 6., 22. a 45. Přikryl, 14. T. Kubek, 19. J. Pecha, 32., 58. a 60. Morávek, 40. Vrba - 12. a 31. Hadamovský, 31. Škvor, 60. Matheson

Sestřih ze zápasu lze shlédnnout zde: https://www.youtube.com/watch?v=e6chBxzSS-E 

1. liga žen:

TJ Centropen Dačice - Aligators Šitbořice 5:3 (1:2, 1:1, 3:0)

Branky: 6. Křemelová, 32. Šmahelová, 46. Bártů, 50. Minářová, 55. Kratochvílová - 11. a 12. Lengálová, 39. Bosáková

TJ Centropen Dačice - FbC Přerov 6:3 (1:1, 4:1, 1:1)

Branky: 20. Bártů, 23. Lélyová, 26. Kratochvílová, 27. Dreiseitlová vlastní, 34. Vávrová, 42. Křemelová - 14. a 33. Hrčková, 53. Boháčová

Fotogalerii ze zápasu si můžete prohlédnout zde: https://photos.google.com/share/AF1QipM0UMa4U82RGRGCNa-cgvpYy80xl4U2LgnnXeO4m0bCeoCdUvITsYfNWonr0tKlUg?key=ZDE4STVNZXI3eUwxaE1zQXlBYnV1NG9pMy13cldB 

 

Pár obrázků Vám nabízíme i ze zápasu dorostenek proti Třebíči: https://photos.google.com/share/AF1QipN0Nhz8_EculJWencJ1rOF_s-WhYE9JYroerxLMXeaklsDnTKE1f98szRjOmf4kfw?key=b2V3TUlCWW50ZGFYc2dGUm1wbEJ6bzJGYXpoMjZB