Loading color scheme

Ostrý start pro prvoligové dorostence. Muži se po bídě v úvodu zvedají

Září ještě neskončilo a už tři kategorie mají odstartován letošní soutěžní ročník. Patrně nejvíc se zraky fanoušků upínaly k historické premiéře dorostenců v 1. lize. Novinkou bylo ale také přeřazení mužů do jihozápadní skupiny Divize. Poprvé se představily také ženy.

Dva roky se o tom mluvilo, jeden rok pokoušela paní štěstěna, která se od nás odvrátila. Až letos konečně vyšlo přání a dorostenci mají možnost okusit, jaké to je hrát nejvyšší mládežnickou soutěž. Že se bude jednat o křest ohněm, to bylo jasné už před úvodním hvizdem. Koneckonců už souboj s Milevskem na libereckém Nisa open ukázal, že to nebude žádná procházka růžovým sadem. Dva odehrané turnaje a s nimi také bohužel spojený pád do třetího koše ukazují, že tahle volba měla smysl. Dorostenci sice ve všech duelech soupeřům podlehli, zápasy je ale nutí k maximálnímu nasazení a hraní v rychlosti. 

"V první řadě bych chtěl říct, že nás hra baví. Což je základ. Zápas od zápasu se posouváme a zlepšujeme, což bylo tím, kvůli čemu jsme 1. ligu přihlašovali. Někteří hráči totiž v regionu začínali usínat na vavřínech Chceme být houževnatým soupeřem pro každého v této lize. A věříme, že, a teď to bude trochu klišé, když půjdeme zápas od zápasu a budeme se zaměřovat na vybrané herní prvky i v tréninku, na konci sezony budeme o hodně lepší. Pořád totiž platí, že pro nás není primárním měřítkem výsledek, ale kvalitativní posun ve hře. Ten je patrný už při srovnání všech čtyř duelů, a to sice se Štíry, Milevskem, Havlíčkovým Brodem a pražskými Wizards. Právě v posledním duelu jsme o první body přišli šest sekund před koncem," popisoval trenér Miloš Procházka.

Jako velká neznámá se jevila také Divize C pro mužské "áčko". To si přípravu na sezonu zpestřilo nepříliš povedenou pohárovou účastí, kdy doma nejprve deset statečných vybojovalo postup do druhého kola. A v něm pak střelecká impotence borců z města kostky cukru poslala dál houženaté Všestary. Jenže tohle všechno je v lize zapomenuto. V prvním kole svěřenci Davida Černého putovali na daleký západ. V Rokycanech prohráli a na dalekou zpáteční cestu se tak vydali bez bodu. Totéž se opakovalo při domácí premiéře s Jindřichovým Hradcem. V té se opět projevila mizerná koncovka. Nula bodů po dvou kolech bilo na poplach. A pomyslný majáček zafungoval až při druhém výjezdu. V Chýnově proti starým známým z Pacova už to relativně fungovalo. A elitní tým se naladil poprvé na vítěznou vlnu.

Na té jsou nyní i ženy. Ty sice v premiéře prohrály s neoblíbeným českobudějovickým FA, pak ale dokázaly přestřílet oslabený mix SK Jihlava a Žďáru nad Sázavou a z města pod Černou věží odjížděly se tříbodovým ziskem na kontě.