Loading color scheme

Junioři okusili nájezdovou novinku hned dablovaně. Muži padli v Písku a žákům se „doma“ na jihu nedařilo

V propadlišti dějin. Tam zřejmě skončí uplynulý florbalový víkend, respektive myšlenky na něj. V akci se představily čtyři kategorie. Elévové odjeli jen s několika srdcaři. Starší žáci trenéra zklamali. Junioři nedokázali přetlačit v derby Jihlavu. A muži podlehli soupeři ve studentském městě s kamenným mostem. Všechno špatně, chtělo by se říct. I když…

Velká a zajímavá očekávání sliboval první říjnový víkend. Junioři se těšili na soutěžní premiéru po roce. A tam, kde loni skončili, tentokrát začínali. V jihlavské „továrně“ nejprve poměřili síly s FBŠ z města s ježkem ve znaku. Následně vyzvali favorita soutěže z Pelhřimova. „Obě utkání byla poměrně vyrovnaná, což je přesně to, co chceme. A díky čemu se dokážeme zlepšovat. V prvním utkání měli naši junioři optickou převahu, avšak výborný gólman Jonák nám nesčetněkrát upřel gólovou radost. Je tak trochu paradoxní, že nás vychatal borec, který ještě loni hájil naši branku,“ vysvětloval Stejskal.

„Ve druhém zápase s Pelhřimovem se divákům mohlo zdát, že za kratší konec taháme my. Ale díky dobrým individuálním akcím jsme výsledkově drželi krok. Nájezdy pak byly v obou zápasech loterií. My jsme rádi, že alespoň ty druhé „penalty“ jsme dokázali zvládnout. Klukům to přidá na psychické pohodě,“ doplnil novopečený trenér elitní mládežnické kategorie.

Starší žáci se po roční, či spíš vlivem kovidu měsíční anabázi, vrátili z Vysočiny „domů“ na jih Čech. Zařazení do třetího koše nesli zprvu trochu nelibě. Víkend ale ukázal, že není radno cokoli podceňovat a že kluky čeká spousta práce. Po úvodní prohře se silnými Strakonicemi si sice dokázali poradit s budějovickou akademií. Výkon proti Netolicím se ale na výkonové škále hodnotí opravdu špatně. „Samozřejmě by se na tom vše pár pozitiv našlo, ale spíše by jich bylo pomálu. Celkový výkon určitě dobrý nebyl. Naopak. Nejen pro mě osobně bylo naše představení zklamáním. I tak jsem ale rád, že jsme zápasy odehráli, protože nám otevřely oči. Teď víme, že je před námi ještě více práce, než jsme si původně mysleli. A to je super,“ hodnotil trenér žáků Radek Kubeš.

Elévové odcestovali do Světlé nad Sázavou v malém počtu hráčů, kdy si kluci vlivem rozdělení na dvě družstva nemohli ani vystřídat. Trenér Krechler věří, že tomu tak bylo naposledy. „V první řadě bych chtěl poděkovat všem účastníkům. Kdo s námi byl, ten si celou akci myslím užil. Hodně mě ale mrzí fakt, že nás jelo tak málo jen proto, že se někomu cesta do Světlé zdála příliš daleká. Zaprvé jsou cesty po Vysočině stále výrazně příjemnější jak cesty po jižních Čechách, protože tam bychom jezdili ještě o kus dál. A zadruhé neustále opakujeme, že nejsme kroužek. A tímto krokem jsme se přímo jako kroužkaři zachovali. Doufám, že se toto nebude opakovat a že příště už nás pojede dostatek. Aligátorů i tučňáků,“ komentoval Šimon Krechler.

Na vítěznou vlnu se nenaladili ani muži. V oslabené a omlazené sestavě nedokázali přehrát jednoho z favoritů soutěže z Písku. A po prohře 7:11 tak opět klesli v ligové tabulce.