Loading color scheme

Áčko nestačilo na lídra ze Strakonic, úspěšné zahájení soutěže však za sebou B-tým

Dačičtí florbalisté za sebou nemají výsledkově příliš vydařený víkend, když palubovky opouštěli v pozici poražených dorostenci, dorostenky i mužské áčko. Vítězstvím se prezentoval pouze mužský B-tým, kterému tak vyšel pozdní vstup do Ligy Vysočiny.

Z mládežnických kategorií se během uplynulého víkendu představili pouze dorostenci a dorostenky. Obě družstva vyšla na prázdno, avšak dorostenkám chyběl jeden jediný gól, aby podruhé v této sezˇoně dosáhly na bodový zisk. Proti Rudým Dračicím z Týna nad Vltavou svedly naše holky vyrovnanou a tuhou bitvu, na jejímž konci se bohužel radoval soupeř. "Je to škoda, zápas šel určitě vyhrát, ale na holky jsme pyšní. Tyhle vyrovnané zápasy jsou ale přesně to, co potřebujeme, protože nám dají nejvíce zkušeností, ať už je vyhrajeme, jako minulé hrací kolo, nebo prahrajeme, jako se stalo tento víkend:" komentoval vystoupení našich dívek asistent trenérky, Lukáš Vacuška.

Rovněž z dospělých kategorií na hřiště vyběhla dvě družstva, s ohledem na ligovou pauzu žen obě mužská. Dařilo se jim rozdílně. A-tým nečekalo vůbec nic lehkého, když na "domácí" palubovce v Třešti přivítal vedoucí mančaft divize, FbC Strakonice. Zápas byl dlouho vrovnaný, a to jak výsledkově, tak i co se herního obrazu týká. Když v úvodu třetí třetiny snižoval Morávek na 3:4, diváci i hráči na hřišti ještě věřili v obrat. Pak ovšem přišlo několik vyloučení, kdy se dačický tým bránil i dvojnásobnému oslabení. Strakonice již ve standardní přesilové hře nejprve znovu odskočily do dvoubrankového vedení a následně převzaly otěže zápasu, na jehož konci svítil i díky riskantní hře domácího celku poměrně jednoznačný výsledek 3:9. Strakonice tak zůstaly první, dačický celek si naopak připsal třetí porážku v řadě. Šanci na reparát ale budou mít svěřenci trenérského dua Černý - Procházka již tuto sobotu v dalším domácím utkání proti Písku.

Nejpozději ze všech dačických družstev vstoupili do své soutěže muži B. Ty kvůli odstoupení týmu FbŠ Jihlava ze soutěže čekal netypicky pouze jeden zápas. Síly v něm změřili se Snipers Třebíč C a šlo o velmi pikantní souboj. Třebíčskému týmu totiž přijela vypomoci posila z áčka Snipers z Národní ligy, kterou nebyl nikdo jiný než dačickým hráčům a fandům dobře známý Kryštof Kůs, který strávil téměř celou svoji bohatou kariéru v Dačicích, dodnes je nejproduktivnějším hráčem dačické historie, působí v našem klubu jako trenér juniorů a pravidelně jezdí podporovat naše hráče a hráčky. Svoji kvalitu ukázal i v neděli, když se podílel na obou brankách Třebíče. To však byly jediné dvě "Kryšovy" radosti, neboť utkání ovládla rezerva Dačic, a to poměrem 6:2. V dačickém dresu se mimo jiné představili Dan Holeček s Jirkou Sedláčkem, v loňském roce ještě opory divizního A-týmu. O pikantní souboje na hřišti tak nebyla nouze. Ze zápasu Vám nabízíme záznam na našem YouTube kanále (odkaz níže).

Dačičtí florbalisté nebudou zahálet ani následující víkend, kdy se představí naši nejmenší, tedy přípravka, mladší žáci a oba elitní celky, a to na domácích hřištích. Muži budou v sobotu večer svádět boj s Pískem (19:30 v Dolní Cerekvi), ženy pak čeká klasický prvoligový dvojzápas. V sobotu se postaví Havířovu (14:30 v Třešti) a v neděli lídrovi soutěže z Třince (14:00 v Dolní Cerekvi). Přijďte oba naše celky podpořit, bude to stát za to !!!

2. liga dorostenců:

TJ Centropen Dačice - Spartak Pelhřimov 1:21 (0:3, 0:11, 1:7)

Branky: 35. Nosek - 1., 14., 22., 23. a 30. Pešek, 14., 22. a 28. Foltin, 18., 23. a 24. Bartoška, 19. a 43. Zábrana, 26., 36. a 45. Papež, 27. Ecler, 28. a 39. Mareš, 43., 43. a 45. Tříska

FBC Orel Nové Město na Moravě - TJ Centropen Dačice 8:3 (2:1, 3:0, 3:2)

Branky2., 29. a 42. Šedý, 10. Lišková, 17. a 29. Kozel, 35. Lukášek, 44. Tachir - 11. Nosek, 33. a 40. Devera

Divize mužů - skupina B:

TJ Centropen Dačice - FBC Strakonice 3:9 (2:2, 0:2, 1:5)

Branky: 19. Bartoň, 19. R. Kubek, 44. Morávek - 6. Homolka, 15. Přib, 23. Pluskal, 27. Blahuta, 46., 51. a 55. Křesák, 58. a 59. Šavrda

Sestřih ze zápasu lze shlédnnout zde: https://www.youtube.com/watch?v=dmfQlcispLA&ab_channel=FlorbalDa%C4%8Dice 

Liga Vysočiny mužů:

TJ Centropen Dačice B - Sniper Třebíč C 6:2

Branky: 6. a 8. Krejčí, 18. Bílý, 24. Holeček, 25. Chalupa, 45. Dvořák - 30. Kůs, 39. Svoboda

Záznam celého utkání lze shlédnout zde: https://www.youtube.com/watch?v=6Zh3BQc1Luo&ab_channel=Kry%C5%A1tofK%C5%AFs