Loading color scheme

„Béčko“ doma zazářilo a bere šest bodů. Mlži a přípravka mají za sebou derniéry

Seznam družstev, která jsou ještě ve hře o ligové body v sezoně 2021/22, se povážlivě tenčí. Po neděli 10. dubna se zmenšil o další dvě jména. Přípravka řádila v Třebíči, mladší žáci pro změnu v Telči. Zahrály si také žákyně. Nejvíc ale bodovali muži B. A to doslova. V Třešti, tedy na „domácí palubovce“, dokázali i s posilami z „áčka“ vybojovat šest bodů z šesti možných. A vyšvihli se tak na čtvrtou pozici.

Ženy, žákyně, elévové a muži B. Už jen tato družstva se v letošním ligovém ročníku představí na florbalových palubovkách. Ženy dvakrát, ostatní kategorie již jen jednou. K zúžení seznamu přispěla také hrací neděle 10. dubna. Den po Superfinále florbalu se totiž opět naplno rozjely regionální bitvy o ligové body. V akci bylo hned čtvero našich týmů.

Největší pozornost je vždy upínána k dospělým. Nejinak tomu bylo v tomto případě. Muži B hrají svou premiérovou kompletní sezonu v Lize Vysočiny a rozhodně si nevedou špatně. To potvrdili také na domácím turnaji. V Třešti přehráli v derby Florbal Telč i nevyzpytatelnou Salamandru Apoly. „Po slibně rozehraném utkání se Salamandrou jsme ve druhé třetině neproměnili několik šancí. A naopak jsme ještě inkasovali. Soupeři se tak podařilo utkání zdramatizovat. Uklidnění nepřinesla ani naše vyloučení. Naštěstí se nám podařilo množství oslabení ubránit, a dokonce v závěru oslabení a vlastně celého zápasu skórovat. Vedení jsme udrželi a přetavili ho v cenné vítězství," komentoval druhý duel trenér "béčka" Ondřej Bílý.

Další zkušenosti sbíraly na turnaji žákyň také naše dívčí naděje. „Musím holky pochválit za nasazení. Snažily se ve všech zápasech, dokonce i chodily do soubojů, které trénujeme na trénincích, byť někdy možná trochu hraničně či za hranicí pravidel. To je ale úděl toho, když se něco učíte. Každopádně ale panovala uvolněná atmosféra a hráčky samy byly spokojené s tím, co předváděly,“ komentoval zastupující trenér žákyň Pavel Chromý.

Jejich hlavní trenér, Petr Jindra, totiž vyrazil do Třebíče na turnaj jeho druhé kategorie, a to sice přípravky. „Na turnaji se opět představili někteří sezonní nováčci. Což bylo patrné na jejich nervozitě a nejistotě v tom, co mají dělat. Myslím ale, že se všichni nakonec otrkali a hezky si zahráli. Co mě opravdu těší, je fakt, že někteří naši „dojezdoví“ hráči už opravdu vysoce překračují tuto kategorii. O to víc doufám, že příště pojedou s elévy. Největší radost mám ale z toho, že za celý turnaj se nám „povedl“ jen jediný odpal míčku, jinak děti odvážně trénovaly kličky a přechody 1-1. Očividně tedy přijaly za své, co trénujeme celou sezonu. A i kdyby nic jiného, pak přesně tohle mělo být jejím cílem,“ pochvaloval si šéftrenér klubu. Jedinou kaňkou na sezoně přípravky je poněkud slabší zapojení širokého spektra hráčů do zápasů.

Sezonní derniéra byla připravena také pro mladší žáky. Proti Okříškám trochu doplatili na nižší počet hráčů, pak jim ale pomohly holky, které jim přijely pomoct. A zbytek turnaje si kluci rozhodně užili. Výbornou zprávou je také skutečnost, že výstražný majáček, který v kategorii blikal a reálně upozorňoval na možnost opakování generace letošních juniorů v počtu šest, pomalu zhasíná. Počty kluků se navýšily a už to zase začíná být o poznání veselejší. Tak snad jim elán vydrží.

 

VÝSLEDKOVÝ SERVIS VÍKENDU 9. A 10. DUBNA  

Muži B – Liga Vysočiny mužů – Florbal Telč 13:9, Salamandra Apoly 4:3