Loading color scheme

"Konečná stanice, prosíme vystupte." Muži porazili lídra, ženy slavily šampaňským

Jedna z nejnáročnějších sezon v historii dačického klubu je u konce. Po dvou ročnících bez vítězů, respektive později de facto bez zápasů, jsme všichni tajně doufali, že třetí rok po sobě už pandemie covidu neznehodnotí. K běžnému stavu jsme se tedy chvílemi příliš nepřibližovali, ale hlavní je, že se hrálo a mohlo hrát. A tak si můžeme oddychnout, že jsme to zvládli. Nelze říct že bez ztráty květinky. Ale zvládli. Největší radost a úsměvy na rtech měly ženy. Naopak trochu hořce skončily žákyně. Velké finále čekalo i na muže B a elévy.

Florbalově máme sice dohráno, sezona ale ještě zdaleka nekončí. Tréninky nadále pokračují, ba naopak teď začnou být s přesunem dalších kategorií na multisportovní hřiště v Husově ulici ještě zábavnější. Ale o tom jindy. Každý týden nyní budeme dělat souhrn sezony podle kategorií. Prostor dostanou úplně všichni, kdo v ročníku 2021/2022 oblékali černo-růžový dres dačického "Cenťáčku". Na první souhrn týkající se těch nejmenších, tj. přípravky, se můžete těšit už v příštím týdnu.

Nyní ale zpět k poslednímu hracímu víkendu. S jistotou postupu o patro výš cestovaly do Českých Budějovic dačické ženy. I přesto, nebo možná právě proto, že už měly své jisté, si mohly turnaj užít. A tak se také stalo. Neodjížděly sice s plným bodovým ziskem. Radost z postupu jim to ale určitě nezkazilo. "Tak, a je to. Tahle krásná sezóna je u konce. Ale my na ni nejspíš nikdy nezapomeneme. Chtěl bych holky za celý rok hrozně pochválit a moc jim poděkovat. Vítězství v lize dosáhly zcela zaslouženě, celou sezónu předváděly pěkný florbal. Zároveň věřím, že si ji náležitě užily, stejně jako my, trenéři," dodával s asi deseti srdíčky trenér Lukáš Vacuška.

Nechybělo ani zhodnocení víkendových duelů. "Pokud bych se měl na chvilku zastavit u víkendu, proti Pelhřimovu to byl takový klasický letošní zápas, kdy jsme neproměňovali šance a mohli děkovat skvělé gólmance, že nás soupeř za naši impotenci ze svých šanci nepotrestal. Závěr utkání pak přinesl věc ve 2. lize žen nevídanou, a sice vykázání fanoušků Pelhřimova z haly. Jsem rád, že nás tato nežádoucí vložka nerozhodila a konec zápasu jsme si pohlídali," rekapituloval představení svého týmu na posledním druholigovém turnaji sezony. Tedy konkrétně v jeho prvním dějství. 

"Druhý zápas už se nesl v duchu dohrávání sezóny, kdy jsme se přizpůsobili tempu soupeře. I přes velmi dramatický závěr, jsme zvládli pouze vyrovnat a v nájezdové loterií kvůli nepovedené koncovce neuspěli. Nám to ale nevadí, protože jsme si splnili sen a za rok okusíme pro nás zbrusu novou soutěž," završil pozitivně naladěný trenér postupujícího týmu. Ten poté spolu se svými svěřenkyněmi okusil lepkavost a chuť postupového šampaňského. Ta chuť se prý neomrzí.

Zdaleka ne tak vesele se prezentovaly na domácí půdě žákyně. Ty čekala derniéra v historicky prvním ligovém ročníku. Takto si ji asi nepředstavoval nikdo z přítomných. "Za první a druhé utkání proti Pelhřimovu a JeMoBu holky zaslouží pochvalu. Zápasy, vyjma několika málo slabších pasáží, opravdu odmakaly a byl na nich vidět obrovský progres ve srovnání se začátkem sezony. Pokud by po těchto duelech skončila sezona, řekl bych, že jsme odvedli kus dobré práce. To ale bohužel nemohu tvrdit po třetím utkání," hodnotil domácí turnaj trenér žákyň Petr Jindra.

V posledním utkání bylo špatně asi úplně všechno. "Upřímně řečeno je sice úterý, ale jsem z toho pořád ohromně roztrpčený. Když jsem viděl, jak se na turnaji do té doby prezentoval náš soupeř, jak jsme hráli my, věřil jsem, že sezonu zakončíme vítěznou tečkou, která stvrdí to množství odvedené práce. A tím teď nechci říct, že sezonu hodnotím podle jedné prohry, spíš šlo o celkové představení v zápase. S výkonem plným vzdoru proti nařízením, a pocitem, že se to udělá samo, jsme dopadli jak pověstní sedláci u Chlumce. Udělali jsme si jednoduše ostudu, protože plná hala lidí viděla ten výkon bez zájmu a chuti. Doufám, že tahle monstrfacka některým přítomným otevřela oči a zase se po pádu z té vysoké hrušky vrátíme do poctivé tréninkové dřiny, bez které se nikdy nikdo na světě neposunul dál," zakončoval zklamaný Jindra. O to víc, že to bylo jeho poslední ligové představení na dačické střídačce z pohledu trenéra. Žádné další už totiž nepřidá.

Výrazně veselejší byli po odjezdu z Jihlavy elévové. Ti si svou derniéru užili a už teď se těší nejen na sezonní zakončení, ale také na to, jak v příští sezoně v ještě větším počtu hráčů budou brázdit florbalové palubovky.

Veselo nakonec nebylo ani v táboře rezervy mužů. Avizovaný šestibodový koncert se nekonal. Mužské "béčko" sice nejprve trochu překvapivě porazilo vedoucí a postupující celek Žďáru nad Sázavou B. Jenže pak v bitvě o všechno podlehlo Salamandře Apoly. "I přes kvalitu obou soupeřů jsme si věřili na plný bodový zisk. V prvním utkání jsme si díky naší kvalitní hře poradili s prvním celkem tabulky, v utkání bylo k vidění několik kuriózních gólů. Druhé utkání a pomyslné derby se Salamandrou Apoly nedopadlo podle představ. Po hrubých chybách v obraně jsme soupeři podlehli rozdílem dvou branek," okomentoval představení rezervy trenér Ondřej Bílý.

Protože v konečném účtování o tabulkovém pořadí rozhodují vzájemné zápasy, skončil výše postavený celek z Havlíčkobrodska. Dačice totiž Salamandru jednou porazily v základní hrací době a jednou až po nájezdech, zatímco soupeř vyhrál dva duely v základní hrací době. A tak se při rovnosti bodů raduje ze čtvrté pozice. Bílého svěřenci klesli na příčku číslo pět. 

 

VÝSLEDKOVÝ SERVIS VÍKENDU 23. A 24. DUBNA

MUŽI B - Liga Vysočiny mužů - Hippos Žďár n/S B 3:6, Salamandra Apoly 3:5

ŽENY - 2. liga žen, skupina V - Spartak Pelhřimov 3:1, SK Jihlava B-Žďár n/S 4:5pn