Loading color scheme

SUPERvíkend přinese dvě derniéry. Sezona končí „mlžům“ a přípravce, muži hrají derby

Přestože se pozornost florbalistů v souvislosti s nadcházejícím víkendem upíná spíš k sobotnímu Superfinále florbalu, ani v neděli nebudeme ochuzeni o pohyb a děrovaný míček. Hned čtveřice našich družstev se totiž představí na florbalových palubovkách. A z toho pro dvě kategorie to bude letošní soutěžní derniéra.

Předposlední sezonní turnaj pořádají v „domácím“ prostředí v Třešti muži B. Rezervní mužské družstvo přivítá v derby Telč a dále také Salamandru z Krucemburku. „Do Třeště jedeme s tím, že se rozhodně chceme poprat o konečnou čtvrtou příčku ligové tabulky. S Telčí je o zábavu postaráno vždy, protože derby snad ani nemůže být nudné. A očekávám, že vyhrocený bude také duel se Salamandrou, neboť máme stejný bodový zisk a právě tohle utkání může rozhodnout o tom, kdo skončí tabulkově výš," lákal trenér rezervy mužů Ondřej Bílý.

Naposledy v tomto ročníku obléknou růžový dres mladší žáci. Ti si prožili doslova turbulentní sezonu. Z původní myšlenky košové soutěže se vlivem odhlášení tří družstev stalo poměřování sil stále stejných soupeřů. Teď se tradiční vysočinská pětice utká naposledy. A to v telčské sportovní hale. „Celá letošní sezona byla taková bláznivá. Začínali jsme se sedmi hráči do pole a vůbec jsme nevěděli, jak to letos celé zvládneme. Kovid a další okolnosti pokosily naše řady. A my byli rádi za to, že nám začaly pomáhat holky. Postupně však přišli noví kluci. Teď už je tedy situace podstatně veselejší. Poslední turnaj si tudíž chceme užít a prodat to, co jsme v průběhu celého ročníku natrénovali,“ komentoval trenér mladších žáků Libor Tůma.

Derniéra je připravena také pro přípravku. Naši nejmenší vyráží trénovat kličky do Třebíče. „Na trénování dětí mě nejvíc baví, když vidím ten progres. A přesně v kategorii přípravek je to asi nejvíc znatelné. Na začátku roku vám přijdou ti vyjukaní a ostýchaví, co se bojí byť jen promluvit, a vlastně ani nevědí, zda hrají doprava nebo doleva. Na konci sezony už nejen že mluví, oni taky zlobí. A hlavně si často dokážou poradit se svými soupeři v přechodech jednoho proti jednomu. Což je cílem této kategorie. Vyhlašujeme totiž stop alibistickým odpalům,“ smál se trenér přípravky Petr Jindra.

Jeho druhou kategorií jsou žákyně. A ty se tentokrát pod vedením asistenta Pavla Chromého představí v Moravských Budějovicích. Po minulém nepovedeném turnaji v Jihlavě chtějí znovu dokázat, jak moc se v sezoně dokázaly posunout. A že z otloukánků už se pomalu stávají černým koněm soutěže.

 

PROGRAM NA VÍKEND 9. A 10. DUBNA

Muži B – Liga Vysočiny mužů – 10. 4., SH Třešť – 9.00 Florbal Telč ONLAJN, 13.30 Salamandra Apoly ONLAJN

Mladší žáci – Liga Vysočiny mladších žáků 5+1 – 10. 4., SH ZŠ Hradecká Telč – Okříšky-Rudíkov, Florbal Telč, Snipers Třebíč, H. Brod

Žákyně – Liga Vysočiny starších žákyň 3+1 – 10. 4., SH ZŠ TGM M. Budějovice – SK Jihlava, JeMoBu, Světlá n/S

Přípravka – Liga Vysočiny přípravek – 10. 4., SH ZŠ Horka-Domky Třebíč