Loading color scheme

Premiérová utkání pro přípravku a žákyně, muži tentokrát neuspěli

Další víkend nabitý florbalem, především tím mládežnickým, je za námi a že se je za čím ohlížet. Premiéry ve svých soutěžích si odbyly kategorie přípravky a starších žákyň. Kromě nich se na palubovkách představili také mladší žáci a dorostenci. Z elitních týmů pak čekal další domácí zápas na mužské Áčko, které ale tentokrát na body nedosáhlo.

Pojďme od nejmenších. V dačické městské hale se během uplynulého víkendu, konkrétně v neděli dopoledne, představili naši nejmladší členové a členky. Pro řadu z nich to bylo vůbec poprvé, kdy na sebe oblékli růžový dres, plácli si s maskotem "Tůčou" a vyběhli mezi mantineli, aby si zahráli proti jiným týmům. Postupně se takto střetli s nedalekou Telčí nebo se dvěma různými týmy z Třebíče. A byla radost sledovat nadšení dětí, které už se nemohou dočkat dalších turnajů. Nebyla to toho dne jediná premiéra, která se odehrála v dačické hale. Na naše nejmenší totiž poprvé v rozhodcovském dresu dohlížela obránkyně naeho elitního týmu žen, Šárka Šimánková, a věeříme, že i pro ni to byl zážítek.

Neděle však nepatřila florbalově pouze těm nejmenším, ke svým zápasům vyrazili i o pár let starší kluci a holky. Své soutěže totiž konečně rozehráli mladší žáci a starší žákyně. Kluci se vydali zápolit do Nového Města na Moravě se soupeři z Okříšek a z Havlíčkova Brodu, žákyně se v trojkovém florbale představily ve Světlé nad Sázavou, kde dvakrát změřily síly s domácím týmem a také s výběrem Jihlavy. Jak v případě kluků, tak v případě holek, a vlastně i v přpadě přípravky nás nejvíce těší, že se do zápasů mohli zapojit i noví členové a členky, kteří tak získali cenné zkušenosti, které jistě zúročí v dalším průběhu roku.

A aby toho v nedeli nebylo málo, představili se na "domácí" palubovce v Třešti také dorostenci, kteří o další body zabojovali proti týmům z Jihlavy a Havlíčkova Brodu. První zápas proti Jihlavě byl hodně vyrovnaný a hodně dramatický. Z vítězství se však radovali florbalisté hájící dačické barvy, když své soky z Jihlavy udolali v poměru 3:2. Druhý zápas se již tolik nevydařil, resp. nevydařil se bodově, avšak nebýt tří slepených branek, které orámovaly druhou přestávku, mohli kluci dosáhnout na body i ve druhém zápase. Bohužel se tak nestalo a výhru tak mohl slavit soupeř z Havlíčkova Brodu.

Z elitnách kategrií se tento víkend představilo pouze mužské áčko, které v sobotu večer hostilo v Dolní Cerekvi silného protivníka, tým Milevska. "Do zápasu jsme šli hned bez sedmi hráčů, kteří se z různých důvodů omluvili, I přes prohru jsme ale našli několik pozitiv. Za prvé je to postupné nabírání zkušeností pro naše juniory, které se nám daří od začátku sezóny. Tentokrát dostali ,,juníci" více prostoru a bojovností a nadšením rozhodně nezklamali. Za druhé jsme po dlouhé době dokázali s větším úspěchem pracovat s emocemi a ve většině vypjatých momentech brát situaci s nadhledem a v neposlední řadě jsme vyzkoušeli nové prvky, které chceme do hry zavést a i přes to, že jsme je zkoušeli poprvé, to rozhodně nebyl propadák." vracel se k náročnému utkání dačický trenér, David Černý. "Děkuji hráčům za jejich přístup a příště se těšíme na J.Hradec, kde si zahrajeme na palubovce, která je paradoxně blíže než naše,,domácí" hřiště." dodával s úsměvem a již vyhlížel derby s jindřichohradeckým Slovanem.

2. liga dorostu:

TJ Centropen Dačice - ADAPS SK Jihlava 3:2 (0:0, 1:1, 2:1)

Branky: 16. a 31. Novák, 38. Devera - 27. Berndt, 37. Karba

TJ Sokol H. Brod Erupting Dragons - TJ Centropen Dačice 5:2 (2:1, 1:0, 2:1)

Branky: 4. Meca, 15. Klement, 29. Přibyl. 31. Zavřel, 31. Stránský - 5. a 37. Novák

Divize mužů - skupina B:

TJ Centropen Dačice FbC DOŠWICH Milevsko 3:7 (0:1, 0:3, 3:3)

Branky: 45. vlastní Loskot, 57. Sláma, 59. Holeček - 15. Doubek, 25. Černý, 25. a 30. Hrůza, 46. Staněk, 51. a 57. Loskot

Sestřih ze zápasu lze shlédnnout zde: https://www.youtube.com/watch?v=T6jT3v9PoDs&ab_channel=FlorbalDa%C4%8Dice