Loading color scheme

Víkend nabitý florbalem. Váleli starší žáci, ostatním týmům se výsledkově nevedlo.

Z dačického pohledu florbalem nabitý víkend je minulostí, tak se za ním pojďme společně ohlédnout. Poprvé se letos představili starší žáci, dorostenky a junioři, přičemž pro dorostenky šlo vůbec o první zápasy nově vzniklé kategorie vůbec. Na podařený úvodní víkend pak chtěly navázat oba elitní kolektivy, přičemž ženy čekal domácí duel se silným Znojmem a muži museli cestovat až do daleké Rudné. I přes některé hodně vyrovnané zápasy se nakonec na body povedlo dosáhnout pouze starším žákům.

 Jako první vyběhli o víkendu hájit dačické barvy starší žáci, kteří sice šli do zápasů s jinými cíli než suverénně ovládnout svoji skupinu, avšak právě to se jim povedlo. Postupně se jim snažili vzdorovat týmy ze Světlé nad Sázavou, Třebíče a Telče, avšak kluci vedle plnění pokynů trenéra a užívání si hry zvládli heště střílet góly. "Do zápasů jsme šli s tím, že nás budou zajímat tři věci. Bylo to přihraj a bez, maximální napadání a v neposlední řadě mít zvednutou hlavu při práci s míčkem. Všechno se nám dařilo zvládat téměř na výbornou. Jsme tedy spokojeni s naším výkonem a těšíme se na další zápasy, které by měly být o něco složitější a měla by to tak pro nás být mnohem větší výzva." hodnotil vystoupení svým malých svěřenců trenér Radek Kubeš, přičemž nezapomněl připomenout, na čem jeho tým zatím úspěšně a pilně pracuje.

Stejně jako stařší žáci, rozehrály v sobotu dopoledne svoji soutěž i dorostenky. Pro některé holky se jednalo o první zkušenost s florbalem v formátu 5+1 na velkém hřišti, pro některé dokonce o první zápasovou zkušenost vůbec. Nelze se tak podivovat na dvěma porážkami, s Meťákem  i s Pískem, a už vůbec nejde holkám něco vyčítat. "První kroky bývají nejtěžší, a to se nám právě potvrdilo. Co mě však těší, je progres holek. Už první a druhý zápas ukázal, že hoky na sobě chtějí pracovat a mají potenciál vyrůst ve skvělé florbalistky. A na pozápasovém tréninku nám udělaly snad ještě větší radost. Doufám, že v tomto duchu budou pokračovat celou sezónu. Pokud ano, moc se na to těším." nedělal si ze dvou proher těžkou hlavu trenér dorostenek Lukáš Vacuška a zároveň nezapomněl pochválit holky za jejich pracovitost.

Sobotní program završily z pohledu Dačic ženy, které na své palubovce v Dolní Cerekvi přivítaly silné a ambiciózní Znojmo. S celkem z jižní Moravy se svěřenkyně trenérů Lukáše Vacušky a Radovana Kubeka střetly dvakrát během přípravného období a zejména na druhý duel nevzpomínají v nejlepším. Možná i právě proto nastoupily holky do zápasu úplně jinak a brzy šly zásluhou Anet Lisové do vedení. Ačkoliv bylo Znojmo možná o něco více nebezpečné a předčilo domácí především v práci s balonkem, šance se střídaly na obou stranách. Lépe s nimi nakládaly hostující hráčky, když několikrát zvonila dačická branková konstrukce a do konce druhého dějství skončily navíc tři balonky za zády opět výborně chytající Kačky Pospíchalové. Ani nepříznivý stav však dačické florbalistky nezlomil. Ihned z kraje třetí třetiny snížila na rozdíl jediné branky Áda Lélyová, aby pak šest minut před koncem ta stejná hráčká rozjásala domácí příznivce znovu. Bylo vyrovnáno. Bohužel osud tomu nechtěl a necelé dvě minuty před konem utkání proletěla střela Smutné houštinou těl před brankou a zastavila se až v síti. Našim holkám se ani přes závěrečnou hru bez brankářky a velké šanci v posledních sekundách znovu vyrovnat už nepodařilo. Ze zápasu tak odcházely smutné, avšak po velmi povedeném a pro diváky atraktivním výkonu. "Zápas se hrál v úplně jiném tempu než oba zápasy minulý víkend. Holky se se soupeřem praly velmi statečně a mohlo to dopadnout všelijak. Bohužel se nakonec povedlo rzhodnout soupeři. My jsme však předvedli výkon, od kterého se lze odrazit, ačkoliv tam pochopitelně nedostatky byly. Na těch ale zapracujeme, abychom příští zápas dovedli do vítězného konce my." komentoval zápas Lukáš Vacuška, který na závěr nezapomněl poděkovat soupeři, divákům a především svým svěřenkyním: "Rád bych poděkoval Znojmu za super zápas a divákům za krásnou kulisu, kterou nám, doufám vytvoří i za týden v pohárovém utkání. Nejvíce ze všeho ale děkuji holkám, které po náročném programy posledních týdnů podaly skvělý výkon, a to i přes četná a mnohdy bolestivá zranění, která je trápí."

1. liga žen - Východ:

TJ Centropen Dačice - TJ Znojmo LAUFEN CZ 3:4 (1:2, 0:1, 2:1)

Branky: 4. Lisová, 41. a 54. Lélyová - 8. Filáková, 12. Houšťová, 22. a 58. Smutná

Videozáznam z utkání lze shlédnout zde: https://www.youtube.com/watch?v=DKGje4-a6FU&ab_channel=Kry%C5%A1tofK%C5%AFs 

Nedělní program rozjeli z dačického pohledu junioři, kteří se představili v "domácím" prostředí v Třešti. "Na start sezóny poměrně těžký dvojzápas. V prvním nás vytrestala úvodní třetina, kdy jsme proti aktivně hrajícímu soupeři zaspávali především v pokrývání nebezpečného prostou na středu hřiště. Zbytek utkání se nesl ve znamení naší snahy o dotahování, která bohužel nakonec vyšla naprázdno, přestože už jsme byli v závěru na dostřel. Vyzdvihnout však musím velice slušně hrajícího soupeře. Kluci z JeMoBu se v sobotu v Třešti prezentovali zdaleka nejlepším florbalem ze všech, kdy vynikali především organizovanou kombinační hrou, podpořenou kvalitní fyzickou stránkou. Druhé utkání lze z naší strany považovat za velice povedené, ovšem bodově opět neohodnocené. Smolnou prohru o gól lze připsat asi jen žalostně nízké produktivitě. Pochválit musím vysoké nasazení a morál, kdy se kluci prali o body až do posledních vteřin, což bylo příznačné pro oba nedělní duely. Na druhou stranu je pravdou, že čím dál víc otevřenější obrany mohl soupeř několikrát využít rychlými brejky. Proti byl ale především výborně chytající Wilda Vrba. Celkově musím pochválit dorosteneckou "druhou" formaci a to především po ofenzivní stránce. Naopak jsme trošku doplatili na slabou produktivitu "první" zkušenější formace, která by měla zápasy v nepříznivých situacích překlápět na naší stranu, což věříme, že tak do budoucna bude." podává obsáhlý report o obou juniorských zápasech trenér Kryštof Kůs, k jehož slovům asi netřeba více dodávat. Snad jen popřát do příštího zápasu trochu více střeleckého štěstí.

2. liga juniorů:

TJ Centropen Dačice - SK JeMoBu 5:10 (0:5, 3:2, 2:3)

Branky17. a 23. Novák, 28. vlastní Haza, 38. Sedlák, 40. Bastl - 3. a 22. Petržela, 8., 9. a 15. Matušina, 10., 22. a 44. Hanák, 39. Kundrum, 44. Haza

Videozáznam z utkání lze shlédnout zde: https://www.youtube.com/watch?v=nDh1KtMIgkc&ab_channel=Kry%C5%A1tofK%C5%AFs

Snipers Třebíč - TJ Centropen Dačice 3:2 (1:1, 1:0, 1:1)

Branky2. Křivánek, 22. Mladenov, 37. Pánek - 12. Bartoň, 42. Bastl

Videozáznam z utkání lze shlédnout zde: https://www.youtube.com/watch?v=a-bsrtYtjUc&ab_channel=Kry%C5%A1tofK%C5%AFs

Jako poslední čekal zápas dačické mužské áčko, a to až v daleké Rudné u Prahy, kde hrají své domácí zápasy Panthers Praha. Zápas to byl v mnoha ohledech nepovedený a výsledek ovlivnila jak až moc průchozí obrana v první dvacetiminutovce, tak velké množství vyloučení. Velmi mrzet může naše kluky branka na průběžných 2:5, která přišla těsně před koncem první třetiny pár sekund po snížení Slámy na pouhé dvě branky. Ale ani ta dačické borce nezlomila a na začátku třetí třetiny už to bylo pouze o gól. Pak ale přišlo již druhé trestné střílení, kterým domácí Panthers nepohrdli a nakonec dotáhli zápas až do vítězného konce. Trošku sarkasticky pak hodnotil utkání dačický trenér David Černý, který očividně nebyl spokojen hned s několika věcmi:"Zápas s Panthers byl od začátku jiný než jsme zvyklí. Například hřiště bylo volné až 20 minut před zápasem, hmm asi jiné časové pásmo. Začátek zápasu nám utekl jako vždy, tak aspoň jsme se mohli o něco opřít. Stav 5:2. Druhá třetina, aniž bychom se domluvili s rozhodčími, tak byla o nacvičování oslabení, bohužel náš soupeř moc neprověřil a ještě inkasoval sám. Pak ale ošidný rovnovážný počet hráčů 5 na 5 a 7:3. Řekli jsme si: "Zkusíme střílet i do brány?" To brankář domácích nečekal - 7:6. Sudí: "Gólman se v oslabení nudil, dáme zase nějaký nájezd." Klička jak blázen a 8:6. Kluci: "Tomovi to nejde, pustíme tam dalšího" - 9:6. Raději bez Toma - 10:6. Konec. Díky za hru." Zbývá než dodat, že příští zápas bude v mnohém jiný a že si naši borci vzpomenou na první duel s Plzní a herně i výsledkově na něj navážou. A Panthers že to nandají zase v domácí odvetě.

Divize mužů - skupina B:

Panthers Praha B U23 - TJ Centropen Dačice 10:6 (5:2, 2:3, 3:1)

Branky3. a 32. (TS) Šroubek, 9. Kříž, 11. Chochlovský, 16. Škvor, 20. Mánek, 46. Brauner (TS), 50. Polcar, 58. Förster - 16. a 20. Sláma, 29. R. Kubek, 36. Sedlák, 37. J. Pecha, 44. Bartoň

 Sestřih ze zápasu lze shlédnnout zde: https://www.youtube.com/watch?v=eQ_5DkX1ams&ab_channel=FlorbalDa%C4%8Dice 

 

Závěrem bych chtěl všem týmům poděkovat za reprezantaci a usílí, které do zápasů vložili. Ne každý den je posvícení, ale již tento víkend je tu nová šance, kterou je třeba pořádně chytit za pačesy.