Loading color scheme

Do soutěží vstupují junioři, starší žáci a dorostenky. Ženy hrají poprvé "doma", muži jedou do Rudné.

Druhý soutěžní víkend klepe na dveře a bude z dačického pohledu pěkně rušný. Nejen že obě elitní kategorie pokračují dalšími zápasy, ve kterých se budou snažit navázat na úspěchy ze zahajovacího víkendu, ale své soutěže rozehrají další tři dačická družstva. V sobotu na hřište poprvé vyběhnou dorostenky a starší žáci, v neděli pak čekají první letošní zápasy také naše juniory. Je se tedy na co těšit.

Pojďme se na víkendový program podívat chronologicky. Jako první vyběhnou na palubovky v dačických barvách starží žáci, a sice v Třebíči. Čekají je boje o postup ze 3. koše. Postupně se střetnou se Světlou nad Sázavou, Snipers Třebíč a Telčí a turnaj to bude tedy jistě náročný. "S výhledem na první turnaj jsme si vymezily tři body, na které se chceme zaměřovat. Očekávám proto mezery ve spoustě dalších ohledech. Sezóna je ale dlouhá a bude tedy dostatek času doladit i další věci, aby se kluci výkonnostně zase posunuli." poodhalil své záměry před prvními zápasy trenér žáků, Radek Kubeš.

Poprvé se v sobotu představí také dorostenky, a to v Třešti proti týmům Meťák České Budějovice a FbC Písek. Pro holky, z nichž většina spadá ještě do kategorie starších žákyň, to bude premiéra v klasickém pětkovém florbale. Trenéři se ale nebojí, že by se s tím holky neměly popasovat. "Strach z neznáma nemáme, holky jsou šikovné. Naopak se těšíme, že získají nové zkušenosti, které se budou v dalším průběhu nejen této florbalové sezóny velmi hodit. Ne vše se lze totiž naučit na tréninku." shoduje se trenérské trio Vacuška, Chromý, Proboštová před víkendem.

Sobotní program zakončí asi nejočekávanější duel tohoto dne, a sice první domácí zápas žen v 1. lize. Do haly v Dolní Cerekvi zavítá velmi silný soupeř ze Znojma, které v loňském roce skončilo po základní části ve východní skupině druhé. Kvalitu soupeře si naše holky otestovaly již ve dvou přátelských duelech. "Přátelák a soutěžní zápas je něco jiného. Ono už oba dva přípravné zápasy se Znojmem byly extrémně odlišné." dává na letní zápasy vzpomenout trenér, Lukáš Vacuška. Zároveň ale dodává, že jeho tým nehodlá zklamat dačické fandy: "Soupeř má velkou kvalitu a více zkušeností, nicméně my do zápasu nemůžeme jít s jiným záměrem, než že se popereme o body. Věřím, že se bude hrát pěkný florbal, který se bude líbit divákům, jež tímto na utkání zvu. Necháme na hřišti vše."

Ani nedělní program nenechá dačického diváka v klidu. Svoji soutěž rozehrají junoři, kteří se rovněž představí "doma". V Třešťském exilu přivítají JeMoBu a Třebíč. "Nová sezóna pro nás bude obrovskou výzvou, rádi bychom se pohybovali v horních patrech tabulky. Těšíme se na zapracování nových dorostenců i na nový herní systém, který do kluků plánujeme postupně vštěpovat. Hned první turnaj nám hodně napoví, co od sezóny můžeme očekávat. Osobně si hodně slibuji od starších kluků, kteří už druhou sezónu patří mezi stabilní články divizního A-týmu mužů a měli by tedy v juniorské soutěži patřit k rozdílovým. Trošku mě mrzí relativně brzký odchod nadějného gólmana, Matěje Veselého, který se vydal zkoušet své štěstí do Mladé Boleslavi, čemuž se ale nelze divit. Už první kola ale potvrdila, že může být velice platným brankářem i pro nejvyšší juniorskou soutěž. Vzhledem k jeho nastavení a přístupu ke sportu obecně ale nemám strach, že by se na florbalové mapě ztratil." představuje svá očekávání trenér našich kluků, Kryštof Kůs, a dává rovněž vzpomenout na Matyho Veselého, který svými výkony zaujal Mladou Boleslav. Matějovi za celý klub přejeme hodně štěstí.

Florbalově bohatý víkend zakončí z pohledu Dačic mužské áčko, které se vydává až ku Praze. Ve sportovní hale v Rudné s střetne s rezervou Panthers Praha. Oba týmy v úvodním kole soutěže dovedly své zápasy až do prodloužení, avšak s rozdílným výsledkem. Zatímco dačičtí florbalisté se nakonec radovali z výhry po nájezdech, Panteři v prodloužení inkasovali a padli v Jindřichově Hradci. A co k nadcházejícímu zápasu říká trenér Miloš Procházka? "Letos cíleně přebudováváme tým a koncepci, proto když řeknu, že je to pro nás prostě jen další zápas, ve kterém chceme předvést to, na čem pracujeme v maximálním nasazení, tak odpovím na všechny následující preview v sezóně. Jestli navážeme na minulý víkend i bodově budeme samozřejmě rádi a půjdeme tomu co nejvíce naproti ale prim je pro nás hlavně hra a přístup, který je pro nás zatím na dobré úrovni. Těšíme se, fanděte." dodává na závěr i vzkaz pro všechny příznivce.

SOUHRNNÝ HARMONOGRAM VÍKENDU:

sobota, 17.9.2022

Liga starších žáků (Třebíč)

9:50 TJ Centropen Dačice - Sklo Bohemia Světlá n/S

11:50 TJ Centropen Dačice - Snipers Třebíč bílí

13:00 TJ Centropen Dačice - Florbal Telč

1. liga dorostenek (Třešť)

10:00 TJ Centropen Dačice - SK Meťák České Budějovice

13:00 FbC Písek - TJ Centropen Dačice

1. liga žen (Dolní Cerekev)

18:00 TJ Centropen Dačice - TJ Znojmo LAUFEN CZ

neděle, 18.9.2022

2. liga juniorů (Třešť)

9:00 TJ Centropen Dačice - SK JeMoBu

14:00 Snipers Třebíč - TJ Centropen Dačice

Divize - skupina B (Rudná)

18:00 Panthers Praha B U23 - TJ Centropen Dačice