Loading color scheme

Poslední hrací víkend je tu. Zahrají si čtyři družstva, žákyně čeká domácí derniéra

Konec dobrý, všechno dobré, říká se. Zda to bude platit i v letošní sezoně, to bude možné zhodnotit až v pondělí. Jisté je, že ženy, ať už to tentokrát v Budějovicích dopadne jakkoli, zklamané rozhodně nebudou. Ty už mají svůj postup jistý. Nebudou to ale jen ony, kdo se představí naposledy v soutěžní akci. Derniéra čeká na elévy či muže B. Speciální zakončení je pak připraveno pro žákyně. Ty se totiž představí domácím fanouškům.

Ukázat, jaký progres v průběhu soutěžního ročníku dokázaly udělat. Takový je cíl žákyň, které končí historicky první soutěžní ročník. Doma začínaly, doma taky končí. „Na rozvojových kategoriích mě vždycky nejvíc baví sledovat progres hráčů. Speciálně pak srovnání toho, kde byli na začátku sezony a kde jsou na jejím konci. U holek tohle bude specifické. Neměly to vůbec snadné, staly se do jisté míry průkopnicemi, které píšou historii dačického ženského florbalu. Teď navíc jejich dospělé vzory postoupily do první ligy, takže mají o motivaci k další práci postaráno. Cíl pro domácí turnaj je jasný. Chceme všem divákům ukázat, jak velký pokrok se dá během jedné sezony udělat. Tímto tedy také všechny na neděli derniéru srdečně zveme,“ lanařil fanoušky trenér žákyň Petr Jindra.

Nejsou to ale jen žákyně, kdo se o víkendu představí v akci. Elévové se vydají do metropole Vysočiny. Jejich cílem bude tentokrát hlavně zapojení „dojezdových“ dětí z přípravky do procesu vyšší kategorie. Ještě o kus dál, konkrétně tedy do Nového Města na Moravě, pojedou muži B. Ti poměří síly s „béčkem“ Žďáru nad Sázavou a Salamandrou Apoly. „Tentokrát budu stručný. Jedeme na poslední turnaj, navíc v poměrně silné sestavě. Cíl nemůže být jiný než šestibodový,“ uvedl lodivod rezervy mužů Ondřej Bílý.

Rozlučka nejen se sezonou, ale také s 2. ligou žen, bude připravena pro ženy. Vzhledem k tomu, že už mají jistý postup o patro výš, si mohou jet poslední duely vyloženě užít. „Jestli před každým turnajem říkám, že se na něj těšíme a chceme si ho hlavně užít, tak to tentokrát platí dvojnásob. Jinak to snad ani nejde. Jediným negativem na tom všem je fakt, že tahle nádherná sezóna končí. Zápasy si jedeme užít, chceme si zahrát pěkný florbal,“ rekapituloval Lukáš Vacuška.

Podobné proklamace často vedou k podcenění a blamáži. Ta by byla kaňkou na povedené sezoně. A tu nikdo nechce dopustit. „Nejedeme do Českých Budějovic sezonu jen dohrát. Ba naopak. Rádi bychom potvrdili formu z posledních zápasů a ukázali, že si vítězství v lize právem zasloužíme. Myslím si, že aktuální situace přinese ještě více klidu na naše florbalky, a věřím, že holky předvedou pěkný florbal plný gólů a radosti ze hry. No a pak můžeme „ofiko“ slavit,“ smál se dobře naladěný trenér žen.

 

PROGRAM NA VÍKEND 23. A 24. DUBNA

Muži B – Liga Vysočiny mužů – 23. 4., SH Nové Město na Moravě – 12.00 Hippos Žďár n/S B ONLAJN, 15.00 Salamandra Apoly ONLAJN

Ženy – 2. liga žen, skupina V – 24. 4., SH České Budějovice – 11.30 Spartak Pelhřimov ONLAJN, 16.00 SK Jihlava B-Žďár nad Sázavou ONLAJN

Elévové – Liga Vysočiny elévů – 24. 4., SH SK Jihlava

Žákyně – Liga Vysočiny žákyň 3+1 – 24. 4., MSH Dačice