Loading color scheme

Prvoligový mečbol! Ženám stačí v Jihlavě uhrát jediný bod

Říká se, že udělat poslední krok je vždycky nejtěžší. Jenže když už je postup tak blízko, asi nemá smysl se schovávat za pusté fráze a alibismus. Dačické ženy dobře vědí, o co si hrají. Do konce základní části jim zbývá odehrát čtyři utkání. Přičemž postupová matematika je jasná. Když dokážou ze čtyř duelů vybojovat alespoň jeden bod, splní si postupový sen. O to se pokusí hned tuto sobotu v Jihlavě.

Jedenáctibodový náskok se zdá být možná už nedostižným. Ovšem ve hře je stále ještě dvanáct ligových bodů, tedy o jeden víc. I zde mají ale Dačice velkou výhodu – dvě dosavadní vydřené výhry s rezervou SK Jihlava, respektive stejný počet s Pelhřimovem znamenají, že v případě bodové rovnosti by rozhodovala vzájemná utkání. A ta vychází v obou případech ve prospěch Dačic.

„Čeká nás první pokus o učinění posledního krůčku k prvenství v lize. My ho určitě nechceme odkládat a budeme se snažit získat ten polední důležitý bod již v sobotu, abychom si mohli poslední zápasy v sezoně užívat radosti ze hry bez jakýchkoliv nervů. Ačkoliv se hraje takto nešťastně o Velikonocích, nechceme do zápasů jít v nějaké sváteční náladě, ale chceme, jak už jsem říkal, proměnit hned první mečbol,“ komentoval nadcházející bitvy trenér žen Lukáš Vacuška.

Jeho svěřenkyně se v sobotu ve 12 hodin utkají s českobudějovickými Štírkami, jež budou mít za sebou už jednu bitvu s domácí Jihlavou a také brzké ranní vstávání. V 15 hodin je pak na hale, která pamatuje nejednu postupovou bitvu, čekají druhé Jihočešky, tentokrát ty ze Žižkova Tábora.

„Osobně mě hrozně mrzí, že kvůli posunu turnaje nebudu moct s holkama na zápasech být. Komplikace pro tým to ale určitě není. Ani trošku nepochybuji o tom, že to zvládnou. Pokud navíc předvedou výkon jako na posledním turnaji, jsem přesvědčený o tom, že nezískají jen ten jeden poslední bodík potřebný k jistotě postupu, ale rovnou všech šest. A uděláme si tak ty svátky ještě o něco krásnější a veselejší,“ vysílal poselství s mnoha a mnoha smajlíky, úsměvy, péčemi, parádami apod. trenér Vacuška.

Bez trenéra ale ženský tým nezůstane. Na lavičce tuto roli, byť bez papírového uvedení, jelikož zatím nevlastní trenérskou licenci, povede družinu asistent Radovan Kubek. Ten celou sezonu srdnatě asistoval. A tak pro něj tahle role určitě nebude žádným křtem ohněm. „Chtěl bych i touto cestou popřát holkám a Ráďovi hodně štěstí a co nejméně nervů. Budu držet palce. Vy to zvládnete!!!“ zakončil se srdíčkovým vzkazem lodivod žen.

I vy držte holkám palce. Budou to určitě ve svém postupovém tažení potřebovat!

 

PROGRAM NA SOBOTU 16. 4.

Ženy – 2. liga žen, skupina V – SH SK Jihlava, 12.00 FBC Štíři České Budějovice ONLAJN, 15.00 1. FBK Tábor ONLAJN