Loading color scheme

Úspěšný vstup do sezóny !!! Muži přemohli favorita, ženy přivezly body z Přerova.

Tak jsme se konečně dočkali. O víkendu začala nová soutěžní florbalová sezóna oběma elitním týmům. A oba hned udělaly dačickým florbalovým příznivcům radost. Muži na své domácí půdě v Dolní Cerekvi i s omlazeným kádrem přemohli silné Gorily z Plzně a ženy si přivezly z Hané své první prvoligové body. Ani jedno vítězství se však nerodilo lehce.

 Jelikož dámy mají přednost a jejich putování novou sezónou začalo přece jen o něco dříve, začněme u nich. Premiéra v první lize žen čekala dačické florbalistky v Křenovicích, kde své domácí zápasy hraje abiciózní tým Aligators Šitbořice. Ačkoliv tým žen neodcestoval na Moravu kompletní, nutno říci, že do svého prvního zápasu v nové soutěži nastoupil bez bázně a hany. Po první třetině, která nabídla florbal nahoru a dolů náše holky sice ztrácely na domácí jeden gól, ale své soupeřky přestřílely. Aktivita vydržela dačickým florbalistkám i ve druhé třetině, kdy však doplatily na neproměňování šancí a soupeř tak odskočil až na rozdíl čtyř branek. Na hráčkách ve fialovém včšak bylo vidět, jak jim prvoligový florbal chutná a i nadále dělaly domácí obraně svoji aktivitou velké problémy. Střelecká impotence bohužel pokračovala, a tak se nakonec z výhry 6:1 radovaly domácí Aligátorky. O jedinou branku našeho celku se postarala Áda Lélyová. "Z mého pohledu vydařená premiéra, co se týká výkonu. Bohužel výsledek je takový, jaký je. Zápas se lámal ve dvou krátkých pasážích. Nejprve ve druhé třetině, kdy jsme inkasovali tři slepené góly. Nicméně dokázali jsme se ještě zvednout, vstřelit gól a vytvořit si šance. Jejich neproměňování, a to tedy po celý zápas, nás stálo lepší výsledek. Druhá pasáž důležitá pro vývoj zápasu byla dvě oslabení hned po sobě během závěrečné třetiny, která nás stála síly a čas. Na holky jsem ale moc pyšný, zápas odmakaly a nechybělo moc. Byo vidět, jak je zápas baví a mě naše hra bavila taky." hodnotil utkání trenér Lukáš Vacuška.

Hned v neděli čekal naše ženy přejezd do Přerova, kde nastoupily ke svému druhému zápasu. Zápas sice nenabídl tak vysoké tempo jako sobotní uktání, byl však o to bojovnější. Oba celky se trápily v koncovce, na čemž měly velký podíl obě brankářky. Celkově bylo k vidění pět branek a byla to přetahovaná o nervy až do úplného konce. Dačické nejprve v první třetině poslala do vedení kapitánka Barča Kratochvílová, avšak ještě do konce úvodního dějství se povedlo domácím přerovským florbalistkám vyrovnat. V úvodu třetiny druhé se našim holkám nejprve povedlo ubránit zbytek oslabení, načež z protiútoku zužitkovala skvělou přihrávku Káji Petrlíkové jediná letošní posila Kikča Minářová a svoji premiŕovou soutěžní brankou v novém dresu poslala svůj tým do vedení. To vydrželo hráčkám v růžových dresech až do začátku třetí, kdy se za domácí z předbrankového prostoru prosadila aktivní Němcová. Dačické háčky ale nechtěly o své první vítězství přijít a v polovině závěrečné dvacetiminutovky se jim svoji snahu povedlo přetavit v rozdílový gól, když míček do branky dostala nikým nehlídana Andy Distelová. I přes hektickou poslední minutu se deseti statečným dačickým hráčkám, kterým z brankoviště velela skvěle chytající Kačka Popspíchalová, povedlo těšné vedení uhájit a mohly tak slavit svoji premiérovou výhru v 1. lize. "Neby to sice tak hezký florbal jako v sobotu, bylo to spíše bojovné, ale kdo se na to bude ptát? Vyhráli jsme a já si troufám říct, že zaslouženě. Ačkoliv nám během týdne odpadaly hráčky kvůli nemocem apod., při odjezdu na Moravu nás zradilo auto a vypadalo to, že nám nic nevyjde, jsme to ankonec zvláfli. Tedy především holky to zvládly. Bylo super sledovat, jak se tým semkl, bojoval a makal, ... Navíc byla na střídačce skvělá atmosféra a já jsem moc rád, že byly holky odměněny prvními body."  vracel se k zápasu v Přerově dačický trenér a neskrýval úsměv.

1. liga žen - Východ:

Aligators Šitbořice - TJ Centropen Dačice 6:1 (1:0, 3:1, 2:0)

Branky: 2., 24., 25., 44. a 56. Lengálová, 26. Hanusová - 35. Lélyová

FBC Přerov - TJ Centropen Dačice 2:3 (1:1, 0:1, 1:1)

Branky20. Axmannová, 42. Němcová - 10. Kratochvílová, 22. Minářová, 50. Distelová

Video z 2. a 3. třetiny tkání s Přerovem lze shlédnout zde: https://www.youtube.com/watch?v=CGphVdzIvjs&ab_channel=Kry%C5%A1tofK%C5%AFs

 

Také dačičtí muži mají za sebou letošní premiéru a v úvodu je nečekalo vůbec nic lehkého. Do Dolní Cerekve přijel tým Gorily z Plzně, a rozhdoně to nebylo pouze na výlet. Velmi milým překvapením je pak výsledek zápasu, jelikož dačičtí florbalisté z něj vytěžili cenné dva body. A nechybělo moc a mohlo být ještě o bodík veseleji. O utkání se rozpovídal dlouholetý lodivod dačického A-týmu, David Černý: "Dačické mužské Áčko šlo do sezony s několika cily. Jeden zůstává stejný jako v minulé sezóně, a to zapojovat do hry co nejvíce juniorů. Další cíl byl vrátit, utužit, popřípadě zavést některé návyky, které od elitního mužstva očekáváme. No a také zavést některé nové prvky do hry. Na poslední cíl se váže i možná nesehranost a zároveň trpělivost s výsledky. V prvním zápase, který nás měl prověřit jsme narazili na plzeňské Gorily a prověrka proti loňskému druhému týmu to byla obrovská. Prvních deset minut naši hráči nevěděli kudy kam a nebýt fantastického Ferdana, mohlo být hodně brzy hotovo. Postupem času, ale začaly určité mechanismy fungovat a hra se trochu vyrovnala. I když byl Ferdan stále vytížen, spoustu střel dokázal náš tým zablokovat. A když jsme dvakrát udeřili v závěru třetiny, šli jsme do šaten za až neuvěřitelně příznivého stavu 2:0. Na začátku třetí třetiny jsme dokázali ještě zvýšit na 3:0, potom se ovšem objevila naše bolístka, a to koncentrace na výkon rozhodčích, která vyvrcholila červenou kartou jednoho z našich hráčů. Po této situaci se ovšem náš tým paradoxně uklidnil, a to i přesto, že soupeř dokázal snížit na rozdíl jediné branky. Na začátku třetí třetiny jsme opět dokázali rychle skórovat, ale Gorily dokázali neméně rychle odpovědět. Stav 4:3 vydržel do 58 minuty, kdy si slabší chvilku vybral do té doby vynikající Ferdan. V prodloužení se nic vážného nestalo, a tak rozhodly nájezdy. Zde už zase úřadoval náš brankář a od léta nová akvizice Hattricku Brno, která je u nás na střídavém hostování, Jan Morávek, který přesnou střelou do horního růžku vystřílel bod navíc pro naše barvy. Absolutorium ovšem zaslouží všichni, kteří se objevili na palubovce za bojovný výkon, který Dačice vždy zdobil."

Divize mužů - skupina B:

TJ Centropen Dačice - FBŠ ATT Gorily Plzeň

Branky: 19. Pavel Stejskal, 20. a 42. R. Kubek, 21. Sedlák, rozh. nájezd Morávek - 33. Surák, 38. Pour, 44. Beneš, 59. Lehečka

Sestřih ze zápasu lze shlédnnout zde: https://www.youtube.com/watch?v=yuj4ru4Hlbs&ab_channel=FlorbalDa%C4%8Dice

 

Oběma týmům děkujeme za reprezentaci a za radost, kterou nám hned v úvodu sezóny udělaly. Další zápasy čekají muže i ženy již následující víkend. V sobotu se poprvé v 1. lize představí na "domácí" plaibovce ženy, které přivítají jednoho z favoritů soutěže, Znojmo, o den později budou opět v akci naši muži, kteří v Rudné změří síly s Panthers Praha U23.