Loading color scheme

Ženy i muži vezou cenné body zvenku. A co mládež?

Skvělá venkovní loupež se o víkendu povedla našim elitním týmům. Jak muži, tak ženy zavítali na palubovky soupeřů a shodně ze své výpravy přivezli plný počet bodů. Velkou úlevou je výhra především pro ženy, kterým se v předchozích zápasech vůbec nedařilo. Z mládežnických kategorií se představili elévové, starší žáci i žákyně.

Podařený víkend. Takto lze ohodnotit uplynulou sobotu a neděli z pohledu dačických florbalistů a florbalistek. Nabytý byl především nedělní program, kdy se v domácí hale nejprve představili elévové a po nich také starší žákyně, v jejichž dresu čekala zápasová premiéra hned několik dívek. O dětskou radost tak tedy nebyla nouze. A to ani v sobotu, kdy ke svým zápasům vyjeli starší žáci, kteří i přes velmi okleštěnou sestavu zabojovali a po třech vyrovnaných duelech udrželi první výkonnostní koš na Vysočině.

Na úspěchy svých nástupců navázaly v neděli oba elitní týmy. Ženy čekala dlouhá cena do Rtyně v Podkrkonoší, kde je čekal odložený duel s tamními Orlicemi. Tým trenéra Vacušky si nutně potřeboval spravit náladu po třech předchozích debaklech a vyrazil tak na sever sice bez několika opor, ale plný odhodlání porvat se o dorbý výsledek. A to se holkám povedlo na výbornou. Po podařeném vstupu do utkání a dvou brankách Lisové si holky utkání sice zkomplikovaly, když domácí hráčky čtyřmi přesnými zásahy překlopily misky vah a hlavně skóre na svoji stranu, ale pak ukázaly srdce bojovnic. Ještě do konce prostřední části si vzaly vedení zpět a ve třetí třetině si ho již pečlivě hlídaly. I přesto, že se Rtyně snažila kontrolovat míček, florbalistky v nových bílých dresech je do příliš vyložených šancí nepouštěly. Na konci tak svítilo na výsledkové tabuli skóre 5:8 a naše holky tak po letošním nejvydařenějším střeleckém vystoupení mohly slavit druhou výhru v 1. lize žen. “Už v sobotu jsem cítila, že zápas to bude výherní. Na trénincích makáme a tohle je ta nejlepší odměna. Pohodová cesta na zápas mě v tom jen utvrdila a na palubovku jsme nenastupovaly jinak než s úsměvem a s velkým odhodláním vyhrát. A stát se na závěr hráčkou utkání? Třešnička na tomhle podkrkonošském dortu.” neskrývala radost jedna z hrdinek utkání, Lucka Bártů. Jedinou kaňkou na povedeném představení žen jsou tak další dvě zranění. "Střeleckou a výsledkovou černou sérii jsme prolomili, ale zranění se nás bohužel stále drží. Na příští víkend tak nebude naší starostí atmosféra a nálada v týmu, ale spíše shánění zdravotně způsobilých hráček." povzdechl si vrásky na čele neskrývaje trenér Lukáš Vacuška.

Stejně jako ženy, tak i jejich mužští kolegové se na palubovce soupěře představili ve velmi dobrém světle a byli za to odměněni rovněž výhrou o tři branky. Stejně jako v případě holek se ani vítězství mužského áčka nerodilo snadno, když po dvou třetinách svítilo na tabuli skóre 4:5, tedy stejné, jako tomu bylo v daleké Rtyni. Divoká byla především pasáž okolo poloviny zápasu, kdy během tří minut padlo na obou stranách po dvou brankách. Ve třetí třetine pak naštěstí přesně mířil pouze Ráďa Kubek, a to hned dvakrát, a tak si naši kluci připsali druhou cennou výhru v řadě a pojistili si průběžné šesté místo v tabulce. A jak viděl utkání se soupeřem, se kterým dačický tým v loňské sezóně v obou případech prohrál, trenér David Černý? "Zápas patřil do kategorie ,,zvláštních". Po minulém zápase, kde tempo bylo strhující, se nyní dost zvolnilo. Soupeř se nikam nehnal a my velmi poctivě bránili. Celkově se nám to vyplácelo, než jsme začali vymýšlet, to jsme pak třeba udělali i tři chyby za střídání, ale to nebyly chyby systémové, ale vyloženě typu: ,,Tak zkuste jít sami na gólmana, jo tak vám se to nepovedlo? No tak ještě jednou no." Tohle v kombinaci s tím, že jsme nedávali ani ty nejvyloženější šance zapříčinilo, že jsme šli do třetí třetiny ,,pouze" s náskokem jedné branky. Do třetí jsme vlétli jako uragán a dvěma rychlými góly jsme zápas zlomili. Rokycany i přes velkou snahu už nedokázali vstřelit branku ani jednu, a tak jsme vyhráli 7:4. V zápase mě potěšili některé individuální výkony, poctivá obrana podpořená dalším skvělým výkonem gólmana Ferdana (stejně jako kolo předtím nás podržel Vacuška) a tři body z venkovního zápasu." komentoval velezkušený lodivod dačické střídačky.

Divize mužů - skupina B:

FbC Rokycany - TJ Centropen Dačice 4:7 (1:2, 3:3, 0:2)

Branky13., 30. a 36. Hajšman, 30. Vitouš - 9. a 11. Novotný, 25. Gellner, 31. a 33. Morávek,42. a 44. R. Kubek

1. liga žen:

Orel Rtyně v Podkrkonoší TJ Centropen Dačice 5:8 (2:2, 2:3, 1:3)

Branky6. a 15. Lisová, 34. Lélyová, 36. Minářová, 38. a 58. Bártů, 55. Petrlíková, 58. Ficová - 18. a 25. Bálintová, 18. Romančáková, 26. a 56. Řeháková,

Všem týmům děkujeme za vzornou reprezentaci klubu a budeme se těšit nejen na jejich další vystoupení.